| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

krecio napisał:
Tak wiec jesli nie chcemy zostac "kolkiem gospodarzy gminno-sztolniowych" to grupujac sie wokol pisma z "historia" w tytule powinnismy dbac o wszechstronny rozwoj tego wydawnictwa. Mnie jak do tej pory odpowiada jego tresc mimo, iz nie zawsze sie zgadzam z tym co jest tam prezentowane.


Ależ Krecio nie zauważyłem, żeby pismo stawało się gminno-sztolniowe. Chociaż ja osobiście sztolnie lubię. Laughing
I naprawdę myślę, że tych trzech plus Ty mówi samo przez się, że gazetka ma sens. Masz rację, że różnorodność tematyki może być większa, ale niestety mimo, że w wątku Reise, czy innym szczelinowym nie dzieje się jak piszesz za wiele to też nie można z niego zrezygnować choćby dlatego, że jak na razie jest to i będzie jakaś nierozwiązaną zagadką historii, z kolei jeżeli tematyka dotyczyłaby tylko czasów wcześniejszych to OH stałanie się Mówią Wieki-bis na to też nie mam ochoty z całym szacunkiem dla tego pisma.
Zostaje nam jedno- swoisty miks, gdzie każdy znajdzie to co lubi. Laughing
A ze jest forum, gdzie kierować uwagi można to szanse poweodzenia są duże Wink

Czw 15 Gru, 2005 22:24

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki za konstruktywne uwagi. Święta racja.

Melduję gazetki do prenumeratorów i moderatorów wysłane, jutro TIRY jadą w świat skoro świt – 20 grudnia dostępna w całej Polsce.

he– czy to pierwszy numer na czas Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy

Czw 15 Gru, 2005 22:53

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

szponiasty napisał:
he– czy to pierwszy numer na czas

Nom od czasów jak zarządzam forum i stroną to tak Wink Jestem normalnie w szoku
Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Czw 15 Gru, 2005 23:05

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Siwy,
Ja absolutnie jestem takze, za roznorodnoscia tematyczna. Tez lubie lochy, zwlaszcza zamkowo-palacowe. Nie jestem przeciwny bajaniu o Riese czy innych takich. Tylko nie naokraglo... Pokaz mi co nowego w tej dziedzinie mozna powiedziec (napisac)? Ano, nic.
Mowia Wieki - bis??? A niby co uprawiaja iOH? Historie przeciez.. Ja co prawda dzis juz nie czytam MW. Moze to blad. Pamietam natomiast jaki wplyw ten miesiecznik wywarl na mnie gdy mialem jakies 10 lat. A bylo to juz daaaawno temu. I nie uwazam, ze takie uprawianie historii jest czyms zlym czy gorszym. Nawet tu. Mnie sie wydaje, ze zamykanie sie w bardzo waskiej tematyce do niczego nie prowadzi. POWTORZE - niech bedzie o tych sztolniach ale nie jako temat przewodni. Niech bedzie wtedy gdy sie pojawi cos naprawde interesujacego. Chocby jak (ACHTUNG herezja!!! Rolling Eyes ) artykul w lipcowych OH nt. programu atomowego III Rzeszy. I pozyteczne i ciekawe i obnazajace bajania pseudo-odkrywcow. Takie podejscie mam na mysli. Mysle, ze podobnie jak szmatlawce, nalezy miec na wzgledzie ilosc czytelnikow. Ale nie tych, w krotkich spodenkach albo takich co nie dadza rady przecytac wiecej niz 5 linijek tekstu bo juz kolejna ich czyni sennymi. Ja jestem pewien, ze mimo ostatnich wydarzen u nas istnieje spore grono ludzi, ktorzy mysla i swoja wiedze czerpia z roznorodnosci.
Aha, zeby bylo jasne. Ja niczego nie krytykuje. Tak sobie tylko artykuluje rozne pomysly jakie po glowie mi sie placza.

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Czw 15 Gru, 2005 23:29

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No tak, dziś dostałem numer 7 ale miałem imprezkę zaplanowaną i dopiero wróciłem więc zdążyłem tylko przejrzeć, poza dwoma artykułami, które przeczytałem Wink Pierwsze alkoholowe wnioski:
- nowa szata graficzna jest OK
- foto powinny być jednak większe, mapy może też choć mi zwisają akurat Wink
- przypisy powinny być pod tekstem a nie na końcu artykułu- zwłaszcza że wiele z nich to są przypisy wyjasniające czy polemiczne - tekstowe a nie źródłowe
- trochę miszmasz bo artykuły są ułożone bez logicznej kolejności - chyba że ja się nie znam (a się nie dość znam) na jakichś sensacjach UFO Sieg Heil, czy skarbach w twierdzach i może kolejnośc jest równoznaczna z wartością naukowo-poznawczą artykułu.
- za dużo XX wieku a za mało reszty epok i historii ogólnej
- która polega nie tylko na wojnach ale i na kwestiach społecznych np. historia sportu, muzyki, literatury, alkoholi, sexu (skąd mi wyszło to połączenie sexu z alkoholem po dzisiejszym? hmmm Twisted Evil ) itp

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pią 16 Gru, 2005 1:09

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

krecio napisał:
Siwy,
Ja absolutnie jestem takze, za roznorodnoscia tematyczna. Tez lubie lochy, zwlaszcza zamkowo-palacowe. Nie jestem przeciwny bajaniu o Riese czy innych takich. Tylko nie naokraglo...
POWTORZE - niech bedzie o tych sztolniach ale nie jako temat przewodni. Niech bedzie wtedy gdy sie pojawi cos naprawde interesujacego. Chocby jak (ACHTUNG herezja!!! Rolling Eyes ) artykul w lipcowych OH nt. programu atomowego III Rzeszy. I pozyteczne i ciekawe i obnazajace bajania pseudo-odkrywcow. Aha, zeby bylo jasne. Ja niczego nie krytykuje. Tak sobie tylko artykuluje rozne pomysly jakie po glowie mi sie placza.


No cóż, zdaje mi się, że nie całkiem się poprzednio zrozumieliśmy. Wychodzi na to, że Twój punkt widzenia jest bardzo zbieżny z moim. Co do krytyki Krecio jeżeli jest konstruktywna, to ona jest potrzebna, a sztolnie, podziemia uwielbiam wszystkie. Czyli oddajmy cesarzowi cesarskie, a czytelnikowi porządne czasopismo na które jeszcze na dodatek możemy mieć wpływ my sami. Wink
Co do herezji sam wiesz ile ona znaczy i jaka potrafi być budująca, czyż nie w ten sposób wstrzymano ziemię, a ruszono słońce Question

Pią 16 Gru, 2005 13:27

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No dobra, trochę poczytałem i:
- Kozacy, Rosjanie etc po naszej stronie w 1920 - świetny, łatwo się czyta, super podbudowa źródłowa.
- Polacy po stronie Niemiec - podobnie
- UPA kombatanci - hmmmm, zgadzając się z autorem uważam że wszystkie texty tego autora robią wrażenie pisanych na kolanie, pod wpływem wielkiego wzburzenia, i są ledwie sygnalizowaniem problemu a nie jego przedstawieniam
- Błętkitni z Hiszpanii - ciekawe i nieźle pisane
- Nobel Bydgoski - nawet ciekawy choć to nie moje interesowania
- UFO V7 - świetne ze względu na sięgnięcie do źródeł z lat 50tych, minusy: artykuł robi wrażenie rekalmy książki autora.
- Constantin - nie moja broszka ale po przeczytaniu nie wiem co tak na prawdę ustalił autor w Odkrywcy? zidentyfikował fabrykę i kompleks czy nie? Bo tu widzę tylko że autor OH wyjaśnił czym był wspomniany obiekt, ale na ile się to różni od ustaleń Odkrywcy? no i w bibliografii na 2 książki jedna współautorstwa autora, na 2 artykuły jeden autora (pomijając nawet fakt że to artykuły o nieduzej wartości historycznej - zaledwie w pismaach hobbystyczno-branżowych a nie naukowych.)
- japońskie miny samobieżne - świetne
- 1777 karabin - j.w.
- heraldyka - j.w. - chyba tradycyjnie najlepsze teksty OH, choć mnie ten temat nie pociąga
- kanonierki - błąd w przypisach: w drugiej tabelce indeks przypisu zniknął i stał się tekstem: zamiast wz. 85(przypis16) zrobiło się wz.8516, w wyniku tego przypisy 16 i 17 nie mają znaczników w tekście. i te foto jakieś takie małe Twisted Evil
- powstanie i rozwój PMW - foto małe... Twisted Evil

reszty jeszcze nie przeczytałem ale jak na razie uważam, że to najlepszy numer, no i pierwszy, w którym reklama NationalGeographic jest przed emisją.... Twisted Evil

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pią 16 Gru, 2005 14:42

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

hehe to dalej:
- Kumejki - fajnie że tematyka wychodzi poza XX wiek, nawet ciekawe epizod i nieźle napisane
- Góra Jakaśtam - radiesteta wyczuł uran i pół artykułu poswięcone udowodnienieu że to uran nie był. Wróżka odkryła kryjówkę Elvisa - autorzy do piór! Czemu autor ignoruje uwagę kogośtam, że miejsce mogło być określone źle - te drogowskazy? Jedyny plus z takiej zabawy w historię to opracowywanie notatek, relacji i wspomnień- może dzięki temu kiedyś znajdziem jakąś komnatę z jantaru czy coś...
- Londyn w oczach NKGB - duży plus to autor, któy będąc niepolakiem na inne spojrzenie na nasze sprawy. Szkoda tylko, że z textu wynika, że artykuł jest pisany w oparciu o archiwalia a z przypisów już tego nie widać.
- system 1777 - fantastyczny tekst z jednynym ale: artykuł powinien być zrozumiany dla każdego a ja 90% słów dotyczących części broni nie rozumiałem, a wystarczyło zrobić przypisy lub mini słowniczek...

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sob 17 Gru, 2005 14:54

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

przykro mi to stwierdzic IT ale zachowujesz sie jak komunistyczny cenzor.
przegladasz gazete i wydajesz sady nie znajac kompletnie zagadnienia. deprecjonujesz tym samym swoja osobe. chcesz podyskutowac o temacie prosze bardzo ale pisanie ze to jest fajne, a to nie bo nie zrozumiales problemu jest dyletanckie. ja nie czytam calej gazety bo niektore zagadnienia mnie kompletnie nie interesuja. nie to znaczy ze mam teraz siedziec i pisac jak to temat marynarki wojennej II RP jest do bani. tak samo jak Ty nie siedzisz w tematach eksploracyjnych i nie sa Ci znane mity i legendy srodowiska poszukiwaczy skarbow.
pewnie warto byloby czasami skorzystac z zasady bohatera filmu "Brunet wieczorowa pora": "nie wiem, nie znam sie, nie interesuje sie, zarobiony jestem".

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Nie 18 Gru, 2005 11:42

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam! Uśmiech
Panowie! Bez emocji! Demokracja nastała. Każdy ma prawo się wypowiadać na każdy temat nawet jak się na nim nie zna lub nie ma racji! To się nazywa wolność słowa. Wink Razz
Dajcie spokój i nie kruszcie kopii o detale... Święta idą! Pax interchrześcijany! Twisted Evil
Pozdrawiam
wars98

Nie 18 Gru, 2005 11:58

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

warsio ja jestem bardzooo spokojny. jesli chodzi o moje teksty to jestem w pelni swiadomy co pisze i o czym Uśmiech
tylko lekko mnie drazni fakt, ze IT, ktory jest chyba konczacym edukacje studentem historii, moze w taki sposob oceniac artykuly. mam nadzieje ze nie przeczyta tego postu jego opiekun naukowy.

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Nie 18 Gru, 2005 12:08

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
konczacym edukacje studentem historii

już absolwentem

Cytat:
pisanie ze to jest fajne, a to nie bo nie zrozumiales problemu jest dyletanckie

gdzie tak napsiałem? artykuł którego nie rozumiałem do końca oceniłem wysoko - chyba chodzi Ci o te karabiny XVIII wieczne?

Cytat:
mam nadzieje ze nie przeczyta tego postu jego opiekun naukowy.

tu Cię poprę bo właśnie takie teksty jak Twój w OH, spowodowały że podobni Tobie poszukiwacze skarbów przy pomocy aury mogą liczyć co najwyżej na publikację w "Odkrywcy" a nie np. "Przeglądzie historycznym"

Cytat:
to znaczy ze mam teraz siedziec i pisac jak to temat marynarki wojennej II RP jest do bani.

jeśli sprawi Ci to przyjemność...
nie napsiałęm jednak że temat skarbów jest do bani. Napisałem że takie podejście jakie zaprezentowałeś jest do bani... UFO Hitlera to też taki temat-o-skarbie ale autor potrafił sięgnąć do źródeł i zanalizować je.

Nie oceniam merytorycznych treści tekstów, bo się jak zauważasz nie znam na tym. Ale znam się na metodologii badań, chciałoby się rzec naukowych ale w Twoim, Kudi, przypadku to słówko będzie nie adekwatne. Jak ktoś poświęca artykuł na deprecjonowanie ustaleń radiestety, a po analizie żródeł ledwo się prześlizguje, to co tu ma znajomość legend? Poza tym z takim podejściem to powinna być plakietka: "artykuł tylko dla znających legendy!"

P.S. oceny poprzednich numerów, jakoś przełknąłeś- czy dlatego że Twoje pisanie wychodziło cacy?
P.S.2. moje oceny to moja subiektywna "zabawa" - na życzenie redakcji zresztą ale nie jest to dla nikogo wiążące.
P.S.3. Dostałem telefonicznaprośbę o nie kłócenie się i "nie dowalanie" na forum ale publiczne błotko poszło w mojąstronę więc i publicznie odrzucam.

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Nie 18 Gru, 2005 17:23

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

widzisz akurat to komisja przyznajaca stopnie naukowe uznala ze jestem godzien posiadac tytul doktora w zakresie historiozofii, a nie Twoja opnia.
nie uwazam tej dyskusji za klotnie. po prostu oczekuje od historyka ze zacznie wykazywac merytoryczne bledy autorow.
chyba bede musial przeanalizowac moj tekst bo albo Ty go nie zrozumiales albo rzeczywiscie posiada zla konstrukcje. radiesteta w tej historii jest bowiem jednym z drobnych elementow i zostal wykorzystany do poparcia fantastycznej tezy, zakreconego na punkcie tajemnic oficera SB. cala sprawa opiera sie na relacji bylego wieznia. o radiestecie na 7 stron mojego maszynopisu sa 2 zdania.

napisalem co mysle o sprawie po tym jak "przeanalizowales" calosc nowego numeru. przeczytales gazete w 2 dni. po co? chcesz powiedziec ze fascynuje Cie wszystko? od heraldyki po kopanie, V-7 i inne tematy historii?
moim zdaniem "przeleciales" sie po wszystkich tekstach pobieznie, by szybko wyrazic o nich swoja opinie. no i wyraziles, ale zabrzamialo to jak wyrocznia superrecenzenta lub korektora. i dlatego zareagowalem.
"plus"- "minus", "ciekawe"-"nieciekawe", "pisane na kolanie"-""niezle napisane".
nie widzisz w tym jakiegos zarozumialstwa?
moze uzywam za mocnych slow ale drazni mnie ogolnopolskie cenzorstwo i wszystko wiedza. napisz cos skoro wiesz lepiej i wiecej. kazdy przeczyta z przyjemnoscia.
zareagowalem tez dalatego ze nie zauwazyles tego co pozytywne w nowym numerze mimo ze tak czy inaczej jestes jakos zwiazany z gazeta. i nie mowie o wazelinie, ale o widocznych zmianach, ilosci artykulow, nowej szacie graficznej, 2 filmach na CD...

co do personalnych przytykow:
mnie nie interesuja publikacje w "Przegladzie historycznym". kto to czyta? i za jakie pieniadze wydaje? bo nie sadze zeby sprzedalo sie jako produkt wolnorynkowy...
wiec nie czuje sie obrazony (chociaz miales taki zamiar) przytykiem ze nie wzniose sie wyzej niz Odkrywca. i to w dodatku korzystajac z aury.
Tym sie roznimy ze Ty chcesz zrobic kariere historyka. Bedziesz szukal mozliwosci publikowania w indeksowanych czasopisach, kontaktow zagranica by tylko przetlumaczyc wlasny tekst na 3 rozne jezyki i opublikowac go zaganica. zbyt wielu moich kolegow to robilo, tak samo jak profesorow z ktorymi wspolpracowalem.
mnie to nie kreci i wole cos opublikowac w OH, Odkrywcy lub wydac samemu ksiazke (a nie korzystajac z koneksji w panstwowej instytucji).
i to byloby chyba ostatnie moje zdanie w tej kwestii zeby nie psuc uroku czytania nowego numeru.

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Nie 18 Gru, 2005 18:14

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Fajnie Question Question Question
Szanowni Koledzy pyskuja sobie na calego o czyms co jest - jak dla mnie - jeszcze bytem wirtualnym. Wynocha z tym na priva bo nijak nie mozna zajac stanowiska czy wogole odnoiesc sie do czegokolwiek. Moim skromnym zdaniem obaj tkwicie w bledzie. I jeden i drugi pojechaliscie sobie po wlasnych "ego" i zrobila sie "kaszana". Kudi ma swojego bzika i swoj (przyznam - trudny i zawily jezyk) ale co jak co to jesli chodzi o zrodla i dokumentacje to nie jest to bajkopisarz. I nie dlatego, ze ma ten stopien doktora. To tak naprawde jeszcze nie jest dowodem na to, ze zna sie i umie poslugiwac metodologia badan historycznych. Cos tam juz naskrobal i jakos nikt publicznie tego nie wysmial i nie dezawuowal. Ijon natomiast mial pelne prawo do napisania swojej oceny tresci. Zadna to nowosc. Z kazdym numerem tak bylo wiec i teraz nie budzi to zgorszenia.
Dajcie sobie Panowie spokoj. Przeciez nie bedziecie wywolywac wojny torunsko - warszawskiej. Torun nie ma tu szans bo Alma Mater Kudiego za patrona posiada Marszalka, a nie astronoma Rolling Eyes Laughing Rolling Eyes

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Nie 18 Gru, 2005 19:00

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
astronoma

lekarza, ekonomistę i obrońcę zamku olsztyńskiego Wink

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Nie 18 Gru, 2005 19:27

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IjonTihy napisał:
ekonomistę


Zaczepki szukasz??? Wink Dawno temu za "prawo tezauryzacji" o malo co, nie otrzymalem "gola" od prof. Rajkiewicza... Do konca zycia zapamietam..
Zapomniales, ze byl przede wszystkim kanonikiem, ergo - k s i e d z e m Embarassed

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Nie 18 Gru, 2005 19:54

Powrót do góry
katani
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 22
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

krecio napisał:
Ot, chocby np. Bereza Kartuzka (moze sie okazac bardzo przydatne za niedlugo Wink Wink Wink ), polityka Rzeczypospolitej w czasach swietnosci i co z tego wyniklo albo chocby zyciem codziennym w Armii Andersa kiedy owa byla jeszcze w ZSRR. Chyba dzis juz nikt nie wie, ze np. za "komuszenie" w tej armii ludzie przylapani na tym zbrodniczym procederze siedzieli w radzieckich wiezieniach. Bo taka byla umowa Sikorski - Majski w zakresie respektowania prawodawstwa polskiego sprzed 39'. quote]

...tak jest,
o to chodzi, np: W.Korfanty więzień brzeski, zasłużony Polak, nie dość, że dostał od Niemców /jego rodzina też/ - to również oberwał od swoich... sanacja - banda kretynów i megalomanów... nie mówiąc o Lipskim, ambasadorze RP w Berlinie... który bujał się jak mógł...

Kudi na 100 % masz - jak zawsze rację...

Pon 19 Gru, 2005 20:15

Powrót do góry
katani
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 22
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kudi napisał:
wole cos opublikowac w OH, Odkrywcy lub wydac samemu ksiazke (a nie korzystajac z koneksji w panstwowej instytucji).
i to byloby chyba ostatnie moje zdanie w tej kwestii zeby nie psuc uroku czytania nowego numeru.


kudi,
tak trzymaj i ... Bądź sobą!!! Exclamation jak zawsze.... to się nazywa ... NIEZALEŻNOŚć... trudno, bo trudno...

Pon 19 Gru, 2005 20:21

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przepisuję z priva bo odpowiedzi się nie doczekałem więc uznałem to za unik...

Cytat:
jestem godzien posiadac tytul doktora w zakresie historiozofii
to coś między historią a filozofią? Rozprawa doktorska była na jaki temat? skarbów odnalezionych przez radiestetów?
Znam wielu doktorów którzy uzyskali ten stopień i na tym się kariera skońćzyła bo juzhabilitacje były odrzucane ze względu na stronnicze podejście do problemu.

Cytat:
o radiestecie na 7 stron mojego maszynopisu sa 2 zdania.

ale juz analizie tego co niby wykrył poświecasz całe akapity.

Cytat:

przeczytales gazete w 2 dni. po co? chcesz powiedziec ze fascynuje Cie wszystko? od heraldyki po kopanie, V-7 i inne tematy historii?

owszem, ciekawi mnie wszsytko - od heraldyki po kwarki, od kopania po rozmnażanie wirusów, od V7 po psychologię tłumu. Ale z niehumanistyki jestem do kitu dlatego 3mam się historii i polityki. i nteresuje mnie wszsytko - wiele pobieżnie ale mam "koniki". A co do przeczytania w 2 dni - czytam bardzo szybko ze zrozumieniem, i nie jest to dla mnei zaden ani dziwny ani rewelacyjny wynik.

Cytat:
napisz cos skoro wiesz lepiej i wiecej

napsiałem, w 6 i 7 OH i nie było zarzutów względem nierzetelności, złego wykorzystania źródeł, opracowań czy błęnej interpretacji.
a skąd mogę dowiedzieć więcej na tematy z OH skoro brakuje bibliografii? skąd mogę ocenić czy ator pisze z sufitu czy fakty skoro brak źródeł?

Cytat:
o widocznych zmianach, ilosci artykulow, nowej szacie graficznej, 2 filmach na CD...

o szacie napisałem, ale jeśli to jest najważniejsze to czas na znaki wodne i złote nitki... Filmy mnie nie interesują, nie oglądam ich i jak dla mnie może ich być 100 albo wcale. Poza tym nie zauważyłeś chyba że primo całość numeru uznałem za najlepszy z dotychczasowych, a olbrzymią większość artykułów pochwaliłem. Twojemu dostało się najmocniej bo znalazłem w nim najmniej analizy i rzetelności historycznej.

Cytat:
"Przegladzie historycznym". kto to czyta? i za jakie pieniadze wydaje? bo nie sadze zeby sprzedalo sie jako produkt wolnorynkowy

od końca: bo jest tam czysta wiedza historyczna a nie popularnonaukowe czy popularne bajanie. dlatego na wolnym rynku nie ma szans - społeczeńśtwo nie żada wiedzy lecz rozrywki. a kto to czyta? np. inni historycy którzy mogą się Twoim tematem zająć razem z Tobą, zwróćić uwagę na błędy które popełniasz (choćby zastanawiając sięnad czymś co zostało opracowane, albo nei korzystając ze źródeł o których nie wiesz), a w efekcie możecie dojść prawdy i opublikować ją w formie popularnej książki.

Cytat:
Ty chcesz zrobic kariere historyka. Bedziesz szukal mozliwosci publikowania w indeksowanych czasopisach, kontaktow zagranica by tylko przetlumaczyc wlasny tekst na 3 rozne jezyki i opublikowac go zaganica

a tu sięmylisz. Owszem myślę o przetłuamczeniu magisterki na niemiecki i wydania jej tam bo obecnie jest to najnowsze opracownie dotyczące naszej floty, które zresztą porpawia mnóstwo błędów dotychczasowej historigrafii, a secundo w niemczech nie ma żadnej pozycji dotyczącej naszej floty z września '39 w wyniku czego Niemcy nei do końca wiedzą z czyn walczyli na morzu.

Cytat:
wydac samemu ksiazke (a nie korzystajac z koneksji w panstwowej instytucji

jakbym miał kasę to bym magisterkę wydał sam. a że nie mam a promotor zaoferował mi pomoc uniwerku to się zgodziłem. Pozatym trudno porównywać nasze "tematy" - Twój jest popularniejszy, bazuje na chwytliwych skarbach, złocie, tajemnicach - dlatego możesz spokojnie wychodzić w komercyjne wydania - przykąłd masz zresztą w OH- V7 czyli UFO Hitlera na którym wielu KOMERCYJNIE robiło kasę a które okazuje się
Cytat:
mity i legendy srodowiska poszukiwaczy skarbow
.
_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pon 19 Gru, 2005 21:24

Powrót do góry
katani
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 22
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IjonTihy napisał:
Przepisuję z priva bo odpowiedzi się nie doczekałem więc uznałem to za unik... [quote]

Zszokowany Panowie, dajcie sobie spokój. Twórzcie i nie marudzcie.
Przejrzałem IOH i nie jest zły... każde pismo odkrywajace - coś - jest dobre. Przez lata komunizmu; nic nie można było pisać, więc dobrze, że jest kilka pism o tej tematyce na naszym rynku...
więcej humoru...

:idea: święta PANY idą.... Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy :idea:

Pon 19 Gru, 2005 22:06

Powrót do góry
Stary Wirus
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 280
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IjonTihy napisał:
ciekawi mnie wszsytko - od heraldyki po kwarki, od kopania po rozmnażanie wirusów


Ionie,
Jako osobiście zainteresowany prosiłbym o rozwinięcie tego rozmnażania wirusów. I oczywiście kwestia szczególnie paląca - czy dotyczy to również Starych Wirusów? Szczegóły i obiekty do rozmnażania wolę na prywa.

Z galaktycznym pozdrowieniem
SW

_________________
No i cóż z tego, że niektórzy nie są inteligentni. Ważne jest to, że nie chcą się uczyć!

Wto 20 Gru, 2005 4:52

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam! Bardzo szczęśliwy
Wreszcie dopadłem! Razz
Szata graficzna - dobra.
Artykuł Zbyszka Rekucia pt. Tajemnica zakładów "Constantin". Polemika z artykułem Piotra Maszkowskiego z "Odkrywcy". Ciekaw jestem odpowiedzi Piotra... Ale fakt, że źle zestawił relacje z dokumentami.
Rolling Eyes "Wojna" na argumenty - to mi się podoba! Twisted Evil
Z ciekawych, które obowiązkowo przeczytam, to widzę (po pobieżnej lekturze spisu treści) jeszcze:
- Błękitna dywizja,
- Sępia Góra,
- Rząd londyński w oczach Sowietów,
inne też zapewne są ciekawe i warte przeczytania.
No to zabieram się do dalszej lektury.
Pozdrawiam
wars98 Uśmiech

Wto 20 Gru, 2005 13:38

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Też dzisiaj otrzymałem-wstrzeliliście się w moje urodziny Wink

Artykuł o Polakach w służbie III Rzeszy-bardzo ciekawy, nowatorski, wydaje się też że potrzebny. Jednak coś mi nie stykało we fragmencie o Brygadzie Świętokrzyskiej, dobieram się do swoich informacji i szykuję jakieś sprostowania
Troche rozczarowany niewielką ilością tekstów nt. II wojny (no może narzekam zbytnio). szczególnie w dziedzinie broni i bitew. (no dobra przesadzam, historia to nie tylko IIWŚ).
Artykuł o błęktinej dywizji-godna kontynuacja tradycji, zadowolony.
Reszta-jak doczytam Uśmiech

Ogólnie najlepszy z dotychczasowych numerów.
Pozdrowienia

Sro 21 Gru, 2005 21:00

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mam od wczoraj. Pierwsze co sie rzuca w oczy to skorygowana grafika. Moim zdaniem obecna jest duzo bardziej czytelna a jednoczesnie nie zmieniala swojego dotychczasowego charakteru.
Jesli chodzi o tresc. Wszystkiego nie przeczytam od razu bo to trudne. Nie wszystko tez mnie interesuje. Moim zdaniem jest to chyba najlepszy z dotychczas wydanych numerow. I najwazniejsze - po iOH No 7 jakiekolwiek porownania z tymi, ktorzy licza na takowe nie maja juz zadnego sensu. Nie ta polka, nie ten odbiorca i nie ten poziom. Po rpostu pismo staje sie tym czego oczekuja ludzie chcacy cos wiedziec. NAwet jesli tresci publikowane w gazecie sa trudne lub niejednoznaczne to daja do myslenia. Tak trzymac Szponiasty Piwo Mr. Green Piwo

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Sro 21 Gru, 2005 22:51

Powrót do góry
Stary Wirus
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 280
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dostałem wczoraj "siódemkę" i sobie poczytałem. Podoba mi się wątek "obrązowiający" i odkłamujący - zwłaszcza przeznaczony dla miłośników UFO. Brawo Kudi. Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy
Dlatego też zupełnie nie rozumiem, o co była ta pyskówka wcześnie na łamach FORUM. Mnie tylko zachęciła do przeczytania tego, co Robert napisał. Ale jeżeli to szanowni oponenci chcieli zrobić w ten sposób antyreklamę, to im się nie udało. Ja wręcz zacząłem od tekstu Kudiego i Wirus Junior też. Niestetyt musiał poczekać aż ja przeczytam wszystko. Poza tym jestem zwolennikiem krytykowania tekstów pod względem merytorycznym - to się nie zgadza, tamto w konkretnym źródle było napisane inaczej, itp. A poza tym krytyka, to nie napaść. Jak chcemy komuś nawrzucać za grzechy rzeczywiste czy urojone, to od tego mamy prywa, a czasem gg.
Ale wróćmy do tematu. Inne artykuły też są niezłe. Ale nie chcę powtarzać argumentów chwalców i krytyków. Niewątpliwie jest to najlepszy numer, jak do tej pory Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
SW

PS. Mam tylko jedną uwagę. Aż dwóch autorów opublikowało po dwa artykuły. Co się dzieje? Nie ma chętnych do pisania. A może szanowni krytycy zbiorą się w sobie i coś skrobną, żebyśmy i my mogli sobie poszczekać na ich tfórczość.
SW

_________________
No i cóż z tego, że niektórzy nie są inteligentni. Ważne jest to, że nie chcą się uczyć!

Czw 22 Gru, 2005 13:46

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.