| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
patrynius
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 513
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
po wojskowemu... otóż mój Panie były takie czasy w tym kraju kiedy mundur oficerski wzbudzał szacunek... więc mylisz pojęcia - typowe dla wychowanych na propagandzie pracy na dwa etaty i wychowania dzieci przez żłobki i przedszkola... (proponuję poczytać trochę historii celem dowiedzenia się kto to wymyślił i po co...)

A ciekawym kto to wymyślił- chętnie posłucham – może nie w tym temacie ale słucham słucham.
Nie istnieje Niemiecki Turek – heh i to jest właśnie coś niesamowitego co wymyślili nam konserwatyści tudzież inni prawicowcy – ciekawą narracje historii zgodnie z którą jest jakaś ziemia która nam się należy, jest nasza i inni won (np. Gomułka też wymyślił pradawne piastowskie ziemie lol) – wielokulturowość jest cechą absolutnie immanentą w Europie na ten przykład – 800 lat historii polski choćby o tym świadczy 0 gdy muzułmanie żyli obok Żydów, Ukraińców i Polaków a wszystkich łączyły interesy – ale nagle pojawia się nacjonalizm jak diabeł z pudełka i się zaczyna. Tożsamość to nie tylko mój grajdołek i karabin na kołku oraz biały kapturek w szafie – to poczucie wspólnej przyszłości, więzi wspólnych losów i kooperacji różnych ludzi – tak się żyło w Europie, tak się tworzyły Stany Zjednoczone ..

Najwyższy czas czytałem – i rzadko gdzie spotykałem się z tak zideologizowanym przedstawianiem rzeczywistości.. zatem raczej nie tylko fakty a b. konkretna wizja.. do tego przekłamania jak wszędzie (choćby jak w Wyborczej) – ale na tym polega wolny rynek – choćby idei nieprawdaż – póki nie nawołuje do mordów mogę pisać co mnie się podoba i już.. to nie TVP. BTW Najwyższy Czas idzie podle mnie zdecydowanie zbyt mocno w stronę „silne Państwo” czym zaprzecza swoim „korzeniom” niestety.. LOL

Cytat:
Otóż bycie Polakiem to nie tylko posiadanie dokumentów z orzełkiem i obywatelstwa z racji urodzenia, to o wiele więcej i jeśli ktoś tego nie czuje nie można mu tego wytłumaczyć... smutne...

Tzn co to jest konkretnie – bo chyba nie chodzi Ci o trywialną krew??

Cytat:
jeden naród - Polska jest krajem Polaków (jak sama nazwa wskazuje) i właśnie o interesy Polaków (a nie Turków, Bułgarów, Eskiumosów czy też Zulusów) powinien się troszczyć polski rząd... bo od tego jest przede wszystkim

Ciekawe że propaganda „nieodżałowanego” Gomułki i sowiecka w ogóle żyje do dziś w narodzie heh
To co napisałeś ma zastosowanie tylko i wyłącznie do PRL.. wcześniej masz 800 lat wielokulturowości i choćby węgierskich królów na naszym tronie.. ?le było?

Pon 24 Lip, 2006 19:05

Powrót do góry
Owca
Leutnant

Leutnant





Posty: 442
Pochwał: 1
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jajoświat - wybaczam Ci....
A co do oddawania przeze mnie pieniędzy za studia - to nie oddam! Głównie dlatego, że nie mam za co, ponieważ kiedy Szanowni Panowie studiowali za moje pieniądze ja już od dawna pracowałem. Znacznej części z Panów sfinansowałem nawet nie tylko studia, ale także podstawówki i szkoły średnie. Tyle, że w niektórych przypadkach uważam, że to były zmarnowane pieniądze....

A co do nazistów i ich metod - Wysoki Fuhrer właśnie ogłosił, że w ramach Giertychjugendowienia dzieci i młodzieży wszyscy mają nosić mundurki! Nie mówił tylko o kolorach, ale pewnie marzy o brunatnych - są takie twarzowe!

_________________
Żeby Owca była syta i cała.....
Jeden Naród!
Jedna IV RP!
Jedni Trzej Wodzusiowie!

Wto 25 Lip, 2006 0:11

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bardzo śmieszne. Może nam powystawiasz rachunki za edukację, żebyśmy choć poznali swego dobroczyńcę który nas wyprowadził z buszu?
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Wto 25 Lip, 2006 16:49

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc mundurki nie są takie złe- jak patrzę na gimnazja które je już wprowadziły. Byle to nie były stilonowe paskudztwa jak w naszym dzieciństwie.
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Wto 25 Lip, 2006 16:49

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że nie są złe. Wystarczy zadbać o to by były jako tako estetyczne. Jak się komu nie podobają to niech się przejdzie do pierwszej lepszej szkoły i zobaczy jak sie gówniarstwo nosi...
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Wto 25 Lip, 2006 16:56

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Znacznej części z Panów sfinansowałem nawet nie tylko studia, ale także podstawówki i szkoły średnie. Tyle, że w niektórych przypadkach uważam, że to były zmarnowane pieniądze....


Taaa, warszaFFka...O dzięki Ci Panie za Twe hojne dary Neutral Rolling Eyes
Cytat:
Szczerze mówiąc mundurki nie są takie złe

Ale fajne też nie są. Mi się kojarzą z komuną-wszyscy mieli wyglądać tak samo, zeby równo było. U mnie w gimnazjum były bluzy z logo szkoły. I tak nikt tego nie nosił, oprócz lizusów co chcieli mieć wzorowe zachowanie. Pomysł jak dla mnie nietrafiony. Ale z drugiej strony:
Cytat:
. Jak się komu nie podobają to niech się przejdzie do pierwszej lepszej szkoły i zobaczy jak sie gówniarstwo nosi...

Pozdrawiam!

Wto 25 Lip, 2006 19:07

Powrót do góry
patrynius
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 513
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hjehje, nosiłem mundurki i jestem ich absolutnym przeciwnikiem.
Łatwiej tzw "gówniarstwo" karać niż wychowywać nieprawdaż Wink - a mam wątpliwą przyjemność mieszkać w jednej z "czarniejszych" dzielnicy stolicy.

A w ogóle to nei jest tak, ze te mundurki to mają i tak zależeć od decyzji dyrektora czyli jak do tej pory a Giertych po prostu zwrócił uwagę na tą możliwość?? I już?
pozdrawiam

Wto 25 Lip, 2006 19:10

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja mam za to przyjemność mieszkać w Nowej Hucie - chyba każdy w Polsce wie, co to oznacza. Swoje doświadczenia mam. Co do karania - jest ono też elementem wychowania, a tak się składa, że do współczesnej młodej generacji nic innego, jak argument siły, nie trafia. Innym językiem mówić nie potrafią, i innego nie rozumieją...
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Wto 25 Lip, 2006 20:13

Powrót do góry
patrynius
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 513
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak ale tylko gdy jest elementem pozytywny bo inaczej masz społeczeństwo totalitarne lol. Tak źle i tak niedobrze.
Co do analizy socjologicznej naszej młodej generacji to ten.. no to chyba jest b. skomplikowane a i owa "siła" też znaczy dla nich co innego niż dla Ciebie tak naprawdę.. bo u Ciebie jest Ona podszyta strachem..
pzdr Wink
I się nam dyskusja o teoriach wychowania zaczęła - powtórzę zatem pytanie - czy to nie była jakaś kolejna kaczka dziennikarska?? Albo przynajmniej nieprecyzyjność?
pzdr

Wto 25 Lip, 2006 20:23

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Może i strachem. Nie będę udawał że jestem gieroj jak na mnie idzie 10 najaranych gówniarzy. Ale o to chodzi, żebym nie musiał się bać za każdym razem, kiedy wychodzę z domu. Już wolę społeczeństwo totalitarne, za to takie w którym każdy zna swoje miejsce.
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Wto 25 Lip, 2006 20:35

Powrót do góry
patrynius
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 513
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

10 najaranych gówniarzy którzy nie zdają sobie sprawę czym się może za chwile skończyć.. to byłoby głupie raczej - a nie "gierojowanie". A co do swojego miejsca - tylko deVilarsie zakładaj że w tym społeczeństwie b. możliwe że miałbyś pozycje jeszcze niższą niż obecnie, np poniżej owych gierojów którzy umieliby się "ustawić" w nowej rzeczywistości znacznie lepiej niż Ty a do tego.. władza zawsze potrzebuje takich od "sprawienia łomotu" jak trzeba. Stąd mimo iż wycieczki nocnym do siebie zaliczam do poziomu hardcore (zwłaszcza stary.. przedwojenny Targówek) to.. póki co na taksówki już mnie stać Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy
A tamci ludzie gieroje to póki nie są to jacyś neoznaziole.. to tak bardzo się od nas nie różnią a to że społeczeństwo (tych grzecznych i porządnych)spycha ich na margines.. dobra to nie to forum na takie dysputy, zresztą każdy ma swój pkt widzenia na tego typu sprawy a ja nie uzurpuje sobie nieomylności.
pzdr Piwo

Wto 25 Lip, 2006 20:57

Powrót do góry
Owca
Leutnant

Leutnant





Posty: 442
Pochwał: 1
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

de Villars napisał:
a tak się składa, że do współczesnej młodej generacji nic innego, jak argument siły, nie trafia. Innym językiem mówić nie potrafią, i innego nie rozumieją...

To podobnie jak do Hezbollahu (temat z innego wątka - taki mały OT)

_________________
Żeby Owca była syta i cała.....
Jeden Naród!
Jedna IV RP!
Jedni Trzej Wodzusiowie!

Sro 26 Lip, 2006 0:41

Powrót do góry
Piotrk1
Kapitan

Kapitan




Posty: 1328
Pochwał: 2
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mundurek kiedyś nosiłem. Szczególnie w technicznych szkołach średnich był wymagany. Jego noszenie zmuszało mnie do hamowania swoich głupich zachowań. Niejednokrotnie mi przeszkadzał ale z perspektywy czasu uważam, że nie było to złe.
Dzisiaj raczej nie wyobrażam sobie powrotu do tamtych czasów. Jak wymusić na rodzicach kupno mundurku gdy brakuje na zakup artykułów szkolnych i chleb. Młodzież też juz nabrała innych nawyków. Modne ciuchy, makijaż, fryzura. Do tego mundurek nie pasuje. Jakie sankcje i wobec kogo stosować za niewywiązanie się z tego obowiązku.
Ale czy pomysł Giertycha z noszeniem mundurku jest dowodem na przejęcie w Polsce władzy przez nazistów. Raczej nie. Świadczy to tylko o tym, że minister ma nadzieję na poprawę sytuacji w szkołach poprzez umundurowanie uczniów. Szkolnej patologii się tą drogą nie wyeliminuje.

Czw 27 Lip, 2006 8:24

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mundurki nie wychowają wychowywać musi dom na późniejsze zachowanie dzieci najsilniejszy ma wpływ okres do 4 lat (czym skorupka za młodu....) a późnej to już terapia psychologiczna a na to niema pieniędzy więc trzeba edukować przyszłych rodziców

Pią 11 Sie, 2006 0:06

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 Strona 6 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.