| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3080
Pochwał: 4
Skąd: UE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ratko Mladić zatrzymany

Władze Serbii poinformowały o zatrzymaniu Ratko Mladzića - dowódcę wojsk serbskich w ostatniej wojnie bałkańskiej, odpowiedzialnego za ludobójstwo w Srebrenicy, oblężenie Sarajewa i inne.
Nie ma chyba wątpliwości, że władze Serbii wydało go w ramach starań o wejście do UE

_________________
Żeromski, Daszyński, Pużak, Ciołkosz, Gustaw Herling-Grudziński byli socjalistami... ich też nazwiecie lewakami?
http://www.youtube.com/watch?v=6KZKyUQblWU

Czw 26 Maj, 2011 14:23

Powrót do góry
Douglas Mac Artur
Porucznik

Porucznik




Posty: 572
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Prawie o nim zapomniałem ale w sumie to co mnie to obchodzi chleba z tego nie mam kasy za jego złapanie też nie jak dla mnie mógłby być na wolności. Zbrodnie wojenne? Takiemu zarzutowi jestem całkowicie przeciwny podobnie jak postawieniu przed międzynarodowym trybunałem w Hadze. Opinia międzynarodowa nie ma prawa mieszać się w wewnętrzne sprawy Serbii.

Czw 26 Maj, 2011 14:48

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3080
Pochwał: 4
Skąd: UE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Serbii? Chyba Bośni bo na jej terenie popełniono zbrodnie za które on odpowiada. Hitler, Stalin i cała reszta masowych morderców też się tłumaczyła, że ich zbrodnie to wewnętrzne sprawy i nikt nie może się wtrącać. Nie można być obojętnym wobec zbrodni, ludobójstwa
_________________
Żeromski, Daszyński, Pużak, Ciołkosz, Gustaw Herling-Grudziński byli socjalistami... ich też nazwiecie lewakami?
http://www.youtube.com/watch?v=6KZKyUQblWU

Czw 26 Maj, 2011 18:23

Powrót do góry
steinar
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 793
Skąd: mazovia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Ratko Mladić zatrzymany

red25 napisał:

Nie ma chyba wątpliwości, że władze Serbii wydało go w ramach starań o wejście do UE


Kolejna naciągana teoria towarzysza reda

_________________
"Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka."Roman Dmowski

Czw 26 Maj, 2011 18:37

Powrót do góry
borys
Major

Major




Posty: 2109
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Ratko Mladić zatrzymany

steinar napisał:
red25 napisał:

Nie ma chyba wątpliwości, że władze Serbii wydało go w ramach starań o wejście do UE


Kolejna naciągana teoria towarzysza reda

dlaczego naciągana ???

ps.
prośba do moderatorów , w dziale Holokaust kolega siwy założył podobny temat to może połączyć te dwa tematy .

_________________
Священная война

Czw 26 Maj, 2011 19:11

Powrót do góry
steinar
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 793
Skąd: mazovia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wybacz,ale nie wierzę w te brednie że Serbowie tak pragną wejścia do unii i oddają trybunałowi Ratko.Trybunałowi jak już ktoś tu napisał wtrącającemu się w sprawy wewnętrzne Serbii. Znowu zrobią tak jak zrobili z Serbskim Kosowem, po swojemu nie licząc się z opinia najbardziej zainteresowanych.Wszystko pod przykrywką niby sprawiedliwego wyboru społeczeństwa.To zdrowe?Handel narkotykami,ludźmi i organami.Szerząca się korupcja.Bandy Albanów dokonujące napadów na pozostałych Serbów pod przykrywką unii europejskiej i USA.Może tym zajmie się Haga.
_________________
"Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka."Roman Dmowski

Czw 26 Maj, 2011 19:21

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3080
Pochwał: 4
Skąd: UE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie zauważyłem tematu Siwego-najlepiej je połączyć.

Steinar jak zawsze wypisuje banialuki - niektórzy lubią się wypowiadać w sprawach o których nie mają pojęcia

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kulisy-zatrzymania-rzeznika-balkanow-bardzo-sie-ze,1,4375076,wiadomosc.html

"- Chciałem podziękować wszystkim, którzy byli zaangażowani w tę akcję, jest wyśmienicie dla Serbii, że dzisiaj zamknęliśmy ten okres historii. W tym momencie otworzyły się drzwi dla Serbii, aby dołączyła do UE – powiedział podczas konferencji prasowej prezydent Serbii."

Mr. Green

_________________
Żeromski, Daszyński, Pużak, Ciołkosz, Gustaw Herling-Grudziński byli socjalistami... ich też nazwiecie lewakami?
http://www.youtube.com/watch?v=6KZKyUQblWU

Czw 26 Maj, 2011 19:24

Powrót do góry
steinar
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 793
Skąd: mazovia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

red25 napisał:


Steinar jak zawsze wypisuje banialuki - niektórzy lubią się wypowiadać w sprawach o których nie mają pojęcia




Banialuk to ci dali na drugie chyba.
Mr. Green

_________________
"Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka."Roman Dmowski

Czw 26 Maj, 2011 19:31

Powrót do góry
borys
Major

Major




Posty: 2109
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wybacz,ale nie wierzę w te brednie że Serbowie tak pragną wejścia do unii i oddają trybunałowi Ratko.

uwierz , tak samo Chorwacja wydała Gotovine , co nie znaczy że wszyscy Chorwaci , a w tym przypadku Serbowie chcą do UE.
Cytat:
Bandy Albanów dokonujące napadów na pozostałych Serbów pod przykrywką unii europejskiej i USA.Może tym zajmie się Hag

przyznając się do własnego błędu ???

_________________
Священная война

Czw 26 Maj, 2011 19:33

Powrót do góry
steinar
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 793
Skąd: mazovia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

.....czy się przyznają do błędu.To kwestia interpretacji.
Gotovina.... jeśli dobrze kojarzę jest on uznawany w Chorwacji największym bohaterem wojny.
Unia jak zwykle postawiła ultimatum Serbii (czyt.rządowi).Muszą go złapać(czyt.wydać) i wtedy dopiero rozpoczną negocjacje dotyczące wstąpienia.Czy to nie szantaż?

_________________
"Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka."Roman Dmowski

Czw 26 Maj, 2011 19:38

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3080
Pochwał: 4
Skąd: UE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

O ile w przypadku A. Gotoviny sprawa jest dyskusyjna tak w przypadku R. Mladicia nie ma wątpliwości, że mamy do czynienia z osoba winną zbrodni - jego rola w przypadku Srebrenicy jest bezdyskusyjna i już jest podstawą do wysokiego wyroku. A nie jest to jedyne co ma na sumieniu ten zbrodniarz wojenny
_________________
Żeromski, Daszyński, Pużak, Ciołkosz, Gustaw Herling-Grudziński byli socjalistami... ich też nazwiecie lewakami?
http://www.youtube.com/watch?v=6KZKyUQblWU

Czw 26 Maj, 2011 19:47

Powrót do góry
borys
Major

Major




Posty: 2109
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Gotovina.... jeśli dobrze kojarzę jest on uznawany w Chorwacji największym bohaterem wojny.

tak , to prawda ale jednak nie przeszkodziło to socjaldemokratą wydać go Hadze i był to warunek postawiony Chorwacji przez UE , dokładnie jak w przypadku Mladića i Serbii .
Cytat:
Czy to nie szantaż?

to szantaż ale taki ....... hmmm ale taki unijny , politycznie poprawny czyli usprawiedliwiony Twisted Evil

_________________
Священная война

Czw 26 Maj, 2011 19:50

Powrót do góry
steinar
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 793
Skąd: mazovia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

borys napisał:
.
Cytat:
Czy to nie szantaż?

to szantaż ale taki ....... hmmm ale taki unijny , politycznie poprawny czyli usprawiedliwiony Twisted Evil


I tu nie ma co do tego wątpliwości
Piwo

_________________
"Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka."Roman Dmowski

Czw 26 Maj, 2011 20:18

Powrót do góry
tonieja
Porucznik

Porucznik





Posty: 711
Skąd: dolny śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czyli jak to w końcu rozumieć? Bo zazwyczaj nie odbieram niczego wprost jak mówią media. Czy Serbowie jak i Chorwaci wydają/sprzedają zbrodniarzy/bohaterów narodowych? Czy to są na pewno Serbowie i Chorwaci, czy tylko rządy/kliki które w ich imieniu podejmują decyzje? Nie jestem za pobłażaniu zbrodniom wojennym, ale sama wojna jest już zbrodnią, epitet 'wojenna' odbieram trochę jak hipokryzję. Chodzi mi o to, jak narody bałkańskie wcześniej i teraz postrzegały swoich bohaterów/zbrodniarzy. Wielokrotnie bywałem na bałkanach, ale tambylcy z turystami nie rozmawiają na wrażliwe tematy, a także zaczynajac takie można narazić się gościnnym do tej pory gospodarzom.

Pią 27 Maj, 2011 12:29

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3080
Pochwał: 4
Skąd: UE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

tonieja napisał:
Nie jestem za pobłażaniu zbrodniom wojennym, ale sama wojna jest już zbrodnią, epitet 'wojenna' odbieram trochę jak hipokryzję.


A jak nazwać to co się wydarzyło w Srebrenicy - zamordowano ponad 8 tys muzułmanów z których tylko niewielką część można uznać sa siły wroga - mordowano od nastolatków po starców.
Ciekawe czy niektórzy też by sie tak stroszyli gdyby ofiarami R. Mladicia byli Polacy a bośniaccy muzułmanie?

_________________
Żeromski, Daszyński, Pużak, Ciołkosz, Gustaw Herling-Grudziński byli socjalistami... ich też nazwiecie lewakami?
http://www.youtube.com/watch?v=6KZKyUQblWU

Pią 27 Maj, 2011 13:36

Powrót do góry
JerzyS
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 231
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

red25 napisał:
tonieja napisał:
Nie jestem za pobłażaniu zbrodniom wojennym, ale sama wojna jest już zbrodnią, epitet 'wojenna' odbieram trochę jak hipokryzję.


A jak nazwać to co się wydarzyło w Srebrenicy - zamordowano ponad 8 tys muzułmanów z których tylko niewielką część można uznać sa siły wroga - mordowano od nastolatków po starców.
Ciekawe czy niektórzy też by sie tak stroszyli gdyby ofiarami R. Mladicia byli Polacy a bośniaccy muzułmanie?


NATO-wski atak na bombowy chińska ambasadę i atak na stacje telewizyjna w Jugosławi to też zbrodnie wojenne , i co ?
I... -Nic!
Dziś ataki lotnicze na Trypolis to też zbrodnie wojenne, a nikt się tym nie przejmuje.
Po prostu sądzi ten kto ma siłę!
Mord sądowy na Husajnie, Na Miloszewiczu , na Caucescu....

I coś o zbrodniach rzeczywistych i urojonych:

http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=3630&Itemid=56


"......Srebrenica



W 1993 r. muzułmańscy żołnierze z chronionej przez ONZ “bezpiecznej strefy” Srebrenica, najechali serbskie wioski w noc prawosławnego Bożego Narodzenia. Gen. Morillon opisał to: “Tam były pościnane głowy, okropna masakra dokonana przez siły Nasera Oricia we wszystkich okolicznych wioskach.” [46] Ludźmi Oricia kierowała nienawiść, więc wyrżnęli wszystkich napotkanych cywilów i serbskich więźniów wojennych, pochodzących z Bośni. Morillon relacjonuje, co mówił Orić:

“Nie możemy zaprzątać sobie głowy więźniami.” Orić pokazał taśmy wideo zmasakrowanych Serbów. [47] Serbskie organizacje zestawiły nazwiska ponad 3 tys. Serbów bośniackich, zabitych w rejonie Srebrenicy w l. 1992-1995. [48]



"Wojsko Oricia wycofało się z bezpiecznej strefy ONZ Srebrenica tydzień przed masakrą przez siły serbskie (lipiec 1995). Francuski gen. Germanos mówił:
“Orić powszechnie deklarował, że opuścili Srebrenicę, bo [Izetbegowić chciał], by Srebrenica upadła.” Morillon dodał, że siły Izetbegowicia “sprzeciwiły się ewakuacji wszystkich tych, którzy prosili o wyprowadzenie z miasta […]

Mladić wpadł w pułapkę”. [49] Masakrę planowano rok wcześniej, kiedy ONZ-owski raport Kofi Annana stwierdził:

“Izetbegowić dowiedział się, że interwencja NATO w Bośni była możliwa, ale tylko gdyby Serbowie wtragnęli do Srebrenicy i zmasakrowali co najmniej 5000 osób.”

[50] W 1999 r. ONZ-owski raport uzupełnił to: “Prezydent Izetbegowić stanowczo zaprzeczył, jakoby wydał takie oświadczenie.” [51] W ramach wybielania NATO, pominięto dowody zaplanowanych strat. [52] Od początku administracja Clintona powoływała się na zdjęcia szpiegowskie jako dowód masakry w Srebrenicy. Kiedy zaś zdjęcia nie napłynęły, Biały Dom wykręciL się wymówką tajemnicy tej informacji. Aby przeszkodzić dochodzeniu sprawiedliwości, decyzją stałych członków RB ONZ: USA, Francji i W. Brytanii, dokumenty w kwaterze głównej ONZ ws. Srebrenicy nie były dostępne dla MTK.



Wyolbrzymione twierdzenia o liczbie ofiar kłócą się z dowodami śledczymi w decyzji MTK, opiewającymi na 2028 ciał. [53] “8 tys. muzułmańskich ofiar” egzekucji oszacował Czerwony Krzyż, włączając “5 tys. ‘zaginionych’, z czego później okazało się, że tysiące dostało się w bezpieczne miejsca lub zginęło podczas walk” z Armią Republiki Serbskiej. Zbrodnie srebrenickie dotyczyły “setek egzekucji, ale nie więcej”. Zabici “cywile” to 5500 żołnierzy w “pełnym uzbrojeniu z 28 dywizji Bośniackiej Muzułmańskiej Armii” pod dowództwem “oskarżonego o zbrodnie wojenne Nasera Oricia”. Wg szefa negocjatorów UE, Lorda Davida Owena, “główną wadą pomysłu “bezpiecznych stref” z perspektywy wojsk ONZ było to, że RB ONZ pozwalała muzułmanom wymigać się z dotrzymania warunków demilitaryzacji.” Do maja 1992 r. siły Oricia dopuściły się największych okrucieństw w tej wojnie, “mordując 1200 – 2500 Serbów ze Srebrenicy”, a liczba serbskich ofiar z okolic Srebrenicy była “nie mniejsza, a prawdopodobnie większa niż liczba ofiar po stronie muzułmańskiej”. Przywódcy bośniackich muzułmanów, w tym założyciel rządzącej partii SDA ze Srebrenicy, Ibran Mustafić, “twierdzili, że bośniacka prezydentura i głównodowodzący rozmyślnie poświęcili miasto, by stymulować NATO do interwencji”. Polityka USA osłabiła ONZ-owskie i europejskie ustanowienia pokojowe, “aby wcielić rozwiązanie militarne” poprzez ułatwianie dostaw nielegalnej broni muzułmanom. To pomogło zamienić bezpieczne strefy w “bazy wypadowe pod konflikt i punkty zapalne, mające wieść do interwencji NATO”. [54] Wiadomości w BBC wspierały tezę o tym, że jedynymi ofiarami byli żołnierze:



“Niektórzy z 3000 żołnierzy, którym udało się dziś dotrzeć do Tuzli po utorowaniu sobie drogi przez linie wroga, twierdzą, że Serbowie złapali w pułapkę ich wycofującą się kolumnę, zabijając setki, jeśli nie tysiące żołnierzy.” [55]



Nie udowodniwszy serbskich zamiarów czy działań ludobójczych ani masowych zbrodni, mocarstwa kłamały nt. Srebrenicy. Nawet sędziowie MTK przesadzili, ponieważ dowody jedynie “sugerowały”, że “większość” z 7 – 8 tys. “zaginionych” stracono, a nie że zginęli w boju. [56] Propaganda i MTK są pewni, że męskie ofiary muzułmańskie to nieuzbrojeni cywile, ale kwestionują status cywila, ofiary serbskiej. Jak w postawie KWJ odnośnie negujących Holokaust, tak każdy, kto kwestionuje Srebrenicę (“największe okrucieństwo Europy od czasu II wojny światowej”), jest “negatem holokaustu” i “rewizjonistą”. Brak określenia jako ludobójstwa gorszych okrucieństw chorwackich na Serbach, jeszcze bardziej podważa niezależność MTK. Podczas konfliktu w Chorwacji, administracja Clintona zawyżyła straty ludzkie w Srebrenicy i odwróciła uwagę od chorwackich ataków na zamieszkałe przez Serbów “obszary chronione przez ONZ” w Zachodniej SLawonii i Krajinie."

I to co dostałem od znajomego emailem:


"Z książki Andy Wilcoxona Joint Criminal Enterprise przełożył i opracował Piotr Bein
Zdrada Srebrenicy


Magiczna liczba 8 tys. ofiar srebrenickich zaczęła się od raportu Czerwonego Krzyża o zaginionych po serbskim oblężeniu Srebrenicy: „Po upadku enklawy nadeszło ponad 10 tys. zapytań od rodzin o cywili przewiezionych do Tuzli […] Ok. 2 tys. pochodziło od członków rodziny pytających o tę samą osobę. Wg dogłębnej analizy, z pozostałych 8 tys. ok. 5 tys. wydaje się uciekło przed oblężeniem, a 3 tys. to aresztowani przez siły serbskie.” Analiza rejestru wyborców przez OBWE pokazała, że 3016 „zaginionych” muzułmanów głosowało w 1996 r. w Bośni 16 miesięcy po „egzekucji”. Gen. Lewis Mackenzie, b. dowódca sił ONZ w Bośni pisał w kanadyjskiej gazecie Globe and Mail: “Dowody przed MTK rzucają poważne wątpliwości na liczbę „do” 8 tys. zgładzonych muzułmanów bośniackich. W to wliczono „do” 5 tys. uważanych za zaginionych. Ponad 2 tys. zwłok odkopano w rejonie Srebrenicy, w tym ofiary 3 lat zaciekłych walk tamże.” Paragraf 77 orzeczenia MTK z 2.8.2001 r. ws. Krsticia przyznaje: „pewna część zwłok w zbadanych grobach może być żołnierzami zabitymi w boju.”

10-11.7.1995 r. ok. 15 tys. muzułmanów w wieku wojskowym (od wieku lat 15 w państwach islamu) wyruszyło ze Srebrenicy na rozkaz armii muzułmańskiej Bośni, przez linie serbskie do Tuzli. Wysłał ich bośniacki rząd muzułmański na rzeź. Ten sam rząd, który nadużył statusu enklawy ONZ Srebrenica do stacjonowania bandyckich wojsk przeciw okolicznej ludności serbskiej, 2 tygodnie przed upadkiem Srebrenicy celowo sprowokował siły serbskie, atakiem na bezbronną serbską wioskę Wisnjica, paląc domy, zabijając zwierzęta gospodarskie i zmuszając mieszkańców do ucieczki. Rozgniewawszy Serbów, rząd muzułmański rozkazał swym słabo wyszkolonym i słabo uzbrojonym siłom w Srebrenicy zaatakować siły serbskie, by wynikłe straty przedstawić jako męczeństwo uzasadniające atak lotnictwa NATO na Serbów bośniackich.

Trudno uwierzyć, że rząd może poświęcić swoich w takim spisku. W konfliktach bałkańskich wszystkie trzy masakry muzułmanów na rynku sarajewskim były spiskami tego rodzaju. Izetbegowić uważał, że „dla wszystkich muzułmanów jest tylko jedno wyjście – kontynuować walkę, by wzmocniść i szerzyć [islam], z dnia na dzień, z roku na rok, bez wzgl. na ofiary i czas.” Muzułmański plan dot. Srebrenicy nie jest tajemnicą. Wg wywiadu Hakiji Meholjicia, szefa policji muzułmańskiej w Srebrenicy w czasie konfliktu, dla sarajewskiej gazety Dani w 1998 r., prezydent Izetbegowić powiedział mu podczas spotkania we wrześniu 1993 r.: „Clinton zaproponował mi w kwietniu, żeby [serbskie] siły weszły do Srebrenicy, zmasakrowały 5 tys. muzułmanów i wtedy będzie interwencja wojskowa.” Meholjić powiedział też „holenderskiej stacji TV, że Clinton obiecał Izetbegowiciowi interwencję wojskową NATO przeciw Serbom już w 1993 r., jeśli co najmniej 5 tys. muzułmanów zginęłoby w Srebrenicy.”

Sefer Halilowić, głównodowodzący armii muzułmańskiej w wojnie w Bośni, przyznał przed MTK, że reżim Izetbegowicia celowo porzucił muzułmanów w Srebrenicy: „dowództwo 2-go korpusu i inni dowódcy wiedzieli, kiedy zaczęła się operacja Srebrenica, lecz z serii zeznań osób wojskowych i polityków obecnych w Srebrenicy jasno widać, że prosili o pomoc dowództwa 2-go korpusu, innych dwódców i prezydenta Izetbegowicia, lecz jej nie dostali…” Ibran Mustafić, członek-założyciel partii SDA Izetbegowicia, parlamentarzysta bośniacki i Srebreniczanin powiedział gazecie Slobodna Bosna (14.7.1996): „Scenariusz zdrady Srebrenicy przygotowano świadomie. Niestety zamieszani byli prezydent Bośni i dowództwo armii. Jeśli chcesz nawisk, sam się domyśl. Rozumiałem sytuację w Srebrenicy i możesz mi wierzyć, że gdyby nie przeszkodziła mi grupa kryminalistów, żyłoby dziś wielu więcej mieszkańców Srebrenicy. Gdybym otrzymał rozkaz ataku armii serbskiej poza strefą zdemilitaryzowaną, bez zastanowienia odmówiłbym i poprosiłbym rozkazującego, by sprowadził rodzinę do Srebrenicy, żebym mógł dać mu karabin na ataki ze strefy zdemilitaryzowanej. Wiedziałem, że tak haniebne, wyrachowane ruchy prowadziły moich ludzi do katastrofy. Rozkazy przyszły z Sarajewa i Kakanja.”

W 2005 r. b. z-ca sekretarza stanu USA, Richard Holbrooke powiedział rozgłośni TV Hyatt w Sarajewie: „Co do Srebrenicy, Srebrenica jest, eh… wielką tragedią, której nie powinno być pozwolone wydarzyć się. Ale wydarzyła się i mówię wam, że miałem początkowo instrukcje poświęcić Srebrenicę, Gorażde and Zepę i czułem, że to było złe.” Holbrooke przyznał później witrynie domovina.net, że te instrukcje przyszły od doradcy bezpieczeństwa narodowego Clintona, Anthony Lake’a.
Nie-Serbowie rozstrzelali muzułmanów w Srebrenicy

Dużą część egzekucji srebrenickich wykonała jednostka składająca się z nie-Serbów.

Drażen Erdemowić, jedyny oskarżony przed MTK o bezpośredni udział w egzekucji muzułmanów srebrenickich jest Chorwatem bośniackim. Zabił 100 osób wg własnych zeznań przed MTK, a sąd nie wymierzył mu żadnej kary! Zeznał MTK: „Dołączyłem do jednostki, która potem dała się poznać jako 10-ta sabotażowa, składająca się z 8-10 żołnierzy, większość z nich Chorwaci. Był jeden muzułmanin i jeden Słoweniec. Dołączyłem chyba w kwietniu 1994 r. i jednostka była w armii Republiki Serbskiej.”
Rząd Miloszewicia ścigał sprawców egzekucji muzułmanów srebrenickich. W marcu 1996 r. Erdemowicia aresztowała policja w Nowym Sadzie w Serbii, 10 dni po wjeździe z Chorwacji. Został skazany za egzekucje i poszedł do więzienia. Rząd Serbii oskarżył go o popełnienie zbrodni wojennych na ludności cywilnej wg kodeksu karnego Jugosławii. Proces w Serbii znaczyłby dlań co najmniej 20 lat więzienia, a może karę śmierci. Ale MTK wyratowało go i ochroniło przed prawdziwą karą, biorąc go na świadka prokuratury.
Co wie Karadżić?

Niedługo po upadku Srebrenicy, doradca Karadżicia, Jowan Zametica wydał następujące oświadczenie (17.7.1995):

Przez kilka ostatnich dni międzynarodowe media, wspomagane i zachęcane przez władze muzułmańskie, wdały się w orgię bezkrytycznego donoszenia o zdarzeniach w Srebrenicy. Oskarżenia o tortury, morderstwa, gwałty i deportacje muzułmańskich cywilów ukazują się jeden po drugim bez żadnego niezależnego uwiarygodnienia. Prawda jest taka, że nic z tego się nie wydarzyło. Siły ONZ, UNPROFOR były na miejscu w Srebrenicy przez cały okres i mogą zaświadczyć, że Serbowie dobrze traktowali muzułmańską ludność cywilną. Ponadto opowieści o tym, że cywilów „wypędzono” są zupełnie fałszywe, gdyż ich ewakuacja została uprzednio uzgodniona z przedstawicielami muzułmańskich władz cywilnych. One same zażądały ewakuację z obawy o powroty Serbów do swych domów w Srebrenicy w świetle faktu, że w przeszłości muzułmanie popełnili straszne zbrodnie przeciw ludności serbskiej w rejonie. Muzułmańska propaganda ma na celu zakrycie faktu, że muzułmańskie władze rozmyślnie pogarszają los swych własnych ludzi, manipulują opinią światową i próbują włączyć społeczność międzynarodową na czynnego uczestnika po swej stronie konfliktu. Proszę zauważyć, że twierdzenie „Serbowie wypędzają muzułmańskich cywilów” ze Srebrenicy powtarzane jest ponownie w obecnym pędzie propagandy połykanej i przetrawianej na Zachodzie pośród schwytania Karadżicia.

Z tym co Karadżić wie, nic dziwnego, że Holbrooke zaproponował mu immunitet, w zamian za wycofanie się z polityki.
Holbrooke neguje podpisany przez siebie dokument.
Potajemna umowa z Holbrookem* oferowała Karadżiciowi nietykalność za zniknięcie po wojnie, co on uczynił, ale Amerykanie nie dotrzymali obietnicy. Ekstradycja Karadżicia była warunkiem członkostwa Serbii w UE. Nie dziw też, że były próby zamachu na życie Karadżicia, o czym on mówi przed MTK, gdzie kilku Serbów zmarło w tajemniczych okolicznościach w trakcie swych procesów, w tym Miloszewić.

* http://www.presstv.ir/detail.aspx?id=65316&sectionid=351020606 ; http://news.bbc.co.uk/onthisday/hi/dates/stories/july/19/newsid_4521000/4521063.stm ; http://www.slobodan-milosevic.org/news/kurir080108.htm ; http://de-construct.net/?p=6919 "

"Na wojnie najpierw ginie prawda!"

_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles


Ostatnio zmieniony przez JerzyS dnia Pią 27 Maj, 2011 14:27, w całości zmieniany 1 raz

Pią 27 Maj, 2011 14:02

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3080
Pochwał: 4
Skąd: UE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pierwsze zdanie ze strony na którą powołuje się JerzyS;

"Wszystkie strony konfliktu bałkańskiego dopuściły się zbrodni wojennych, lecz w przeciwieństwie do Chorwatów, muzułmanów bośniackich i Albańczyków kosowskich, Serbowie nie przeprowadzali czystek etnicznych na żadnej z ziem, jakie zamieszkiwali."

I tyle jeżeli chodzi o zawartość merytoryczną w/w źródła

_________________
Żeromski, Daszyński, Pużak, Ciołkosz, Gustaw Herling-Grudziński byli socjalistami... ich też nazwiecie lewakami?
http://www.youtube.com/watch?v=6KZKyUQblWU

Pią 27 Maj, 2011 14:26

Powrót do góry
borys
Major

Major




Posty: 2109
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy to są na pewno Serbowie i Chorwaci, czy tylko rządy/kliki które w ich imieniu podejmują decyzje?

a od kiedy to rząd/klika ma takie same poglądy , cele jak Naród ????

_________________
Священная война

Pią 27 Maj, 2011 18:57

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3080
Pochwał: 4
Skąd: UE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

borys napisał:
Cytat:
Czy to są na pewno Serbowie i Chorwaci, czy tylko rządy/kliki które w ich imieniu podejmują decyzje?

a od kiedy to rząd/klika ma takie same poglądy , cele jak Naród ????


W Serbii i Chorwacji są rządy okupacyjne siłą narzucone tym krajom? A ja głupi sądziłem, że to demokratyczne kraje a władze sprawują ci co wygrali wybory...

_________________
Żeromski, Daszyński, Pużak, Ciołkosz, Gustaw Herling-Grudziński byli socjalistami... ich też nazwiecie lewakami?
http://www.youtube.com/watch?v=6KZKyUQblWU

Pią 27 Maj, 2011 19:10

Powrót do góry
sergiuszg44
Kapitan

Kapitan





Posty: 1205
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z ONZ ewentualnie z batalionu holenderskiego stanął przed sądem za współudział w zbrodni w Srebrenicy?
Gdyby nie postawa ONZ i batalionu holenderskiego który sprzedał muzułmanów z strefy bezpieczeństwa do zbrodni by nie doszło

_________________
HEMOS PASADO !

Nie 29 Maj, 2011 9:31

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3080
Pochwał: 4
Skąd: UE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Piep..... polityka-niestety nikt z ONZ nie poniósł odpowiedzialności karnej

Z drugiej strony; błędy ONZ nie zmieniają faktu iż Serbowie w Srebrenicy dokonali ludobójstwa

_________________
Żeromski, Daszyński, Pużak, Ciołkosz, Gustaw Herling-Grudziński byli socjalistami... ich też nazwiecie lewakami?
http://www.youtube.com/watch?v=6KZKyUQblWU

Pon 30 Maj, 2011 19:51

Powrót do góry
borys
Major

Major




Posty: 2109
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

sergiuszg44 napisał:
Czy ktoś z ONZ ewentualnie z batalionu holenderskiego stanął przed sądem za współudział w zbrodni w Srebrenicy?
Gdyby nie postawa ONZ i batalionu holenderskiego który sprzedał muzułmanów z strefy bezpieczeństwa do zbrodni by nie doszło

w 2006 albo 2007 ppłk.Karremens i grupa żołnierzy została odznaczona okolicznościowymi medalami .
do samej zbrodni by doszło , była to akcja odwetowa za masakrę Serbów ...........w Sebrenicy dokonanej przez Nasera Orica , zginęło wtedy od 2000 do 5000 Serbów .
a jeszcze mała ciekawostka Oric dostał tylko dwa lata bo wg. sądu nie on mordował tylko jego żołnierze a Ante dostał 24 lata a obarcza się go za śmierć 150 osób

_________________
Священная война

Wto 31 Maj, 2011 6:14

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3080
Pochwał: 4
Skąd: UE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

??? Wybacz Borys - ty tak poważnie? Czyli była sielanka na Bałkanach, w Bośni a w szczególności w Srebrenicy aż źli muzułmanie zaczęli mordować i zmusili Radko Mladicia do odwetu?
W czasie wojny na Bałkanach zbrodni dopuściły się wszystkie strony konflikty i wszyscy zbrodniarze muszą ponieść konsekwencję. Zawsze wydawała mi się, że wojna na Bałkanach zaczęła się od tego, że dominujący w Jugosławii Serbowie nie zgodzili się na usamodzielnienie najpierw Słowienii, później Chorwacji i Bośni. To Serbowie dominowali w armii jugosłowiańskiej i dlatego w większości ta armia zaczęła pacyfikowań nowo powstałe republiki; w Słowienii walki trwały krótko bo tam Serbowie nie stanowią siły a ci co są wolą bogata Słowenię. W Chorwacji walki były już krwawsze a lokalni Serbowie, wsparci przez armię mieli na początku przewagę i udało im ogłosić niepodległość na opanowanych terenach. Analogiczna sytuacja była w Bośni ale tutaj Serbowie byli dominującą siłą i wsparci przez Belgrad opanowali większość republiki. Jaki los spotkał muzułmanów ale także Chorwatów na terenie "Republiki Serbskiej" opisywać chyba nie trzeba?

A co do Nasera Orića to w 2008 izba apelacyjna Międzynarodowego Trybunału uwolniła go od wszystkich zarzutów

_________________
Żeromski, Daszyński, Pużak, Ciołkosz, Gustaw Herling-Grudziński byli socjalistami... ich też nazwiecie lewakami?
http://www.youtube.com/watch?v=6KZKyUQblWU

Wto 31 Maj, 2011 9:54

Powrót do góry
orest
Porucznik

Porucznik





Posty: 659
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czy Holendrzy są współwinni masakry?

Cytat:
W Srebrenicy kamera pokazuje Mladicia, jak o brzasku chodzi pustymi ulicami, wydaje rozkazy, serdecznie wita się z oficerami. Jadą do pobliskiego Potoeari pod chroniony przez ONZ obóz uciekinierów, w którym schronić mogło się nawet 40 tys. ludzi. Mladić wzywa do siebie dowódcę Holendrów płk. Thomasa Karremansa. Kamerzyści rejestrują ich rozmowę. Mladić grozi Holendrowi, że zostawi w mieście kości jego żołnierzy, oskarża go o wezwanie na odsiecz samolotów NATO, które wcześniej zbombardowały serbskie pozycje. Karremans zaprzecza i atmosfera się rozluźnia. Piją śliwowicę.

Muzułmanom w obozie Mladić mówi: "Allah was nie obroni, ale Mladić tak". Dzień później Serbowie zaczną wywozić z Potoeari uciekinierów. Z tłumu wyławiają mężczyzn i chłopców, czemu holenderscy żołnierze ONZ przyglądają się bezczynnie. Serbowie wiozą muzułmanów na północne obrzeża Srebrenicy i tam ich rozstrzeliwują - w tej największej zbrodni podczas wojny w Bośni ginie 8 tys. ludzi.

Siedem lat później specjalna komisja Holenderskiego Instytutu Dokumentacji Wojny obwini holenderskich żołnierzy i ich dowódcę, że przez swą bierność dopuścili do masakry. Do dymisji poda się rząd, któremu udowodniono próby tuszowania swojej winy.


http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105226,9673868,Kat_Srebrenicy.html
Zadaniem Holendrów było chronić ludność, zaniechali tego pod presją, wobec gróźb Mladicia. Ale zaniechali, zatem są współwinni.

Pozdrawiam.

Wto 31 Maj, 2011 11:00

Powrót do góry
borys
Major

Major




Posty: 2109
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

red25 napisał:
??? Wybacz Borys - ty tak poważnie? Czyli była sielanka na Bałkanach, w Bośni a w szczególności w Srebrenicy aż źli muzułmanie zaczęli mordować i zmusili Radko Mladicia do odwetu?

a gdzie ja napisałem o sielance i o złych muzułmanach ???
odpowiedziałem tylko na pytanie sergiusza , do masakry by doszło tak czy siak , był to odwet za masakrę Serbów , a że Serbowie byli masakrowani za prześladowania w Jugosławi no cóż naważyli sobie piwa ......
Cytat:
Jaki los spotkał muzułmanów ale także Chorwatów na terenie "Republiki Serbskiej" opisywać chyba nie trzeba?

ja bym napisał , wszak tam Radko też bywał .
Cytat:
A co do Nasera Orića to w 2008 izba apelacyjna Międzynarodowego Trybunału uwolniła go od wszystkich zarzutów

jedni mordują i są cool a inni mordują i sa not cool
pozdrawiam Piwo

_________________
Священная война

Wto 31 Maj, 2011 19:54

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2, 3  Następny Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.