| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Problematyka EGIPT

Sfinks - Kto go zbudował?

Witam zdaję sobie sprawę że tak łatwo nie odpowiemy na to pytanie.

Na początek moje zdanie.
Przychylam się do opinii geologów że wpływ środowiska na piaskowiec (obserwowany na powierzchni szczególnie tułowia) w takiej formie może powodować woda, duże jej ilości – a takowe występowały ostatnio w tym miejscu około 12 000 lat temu. Więc ja stawiam że ta budowla ma minimum 12 000.
Teraz moje zdanie co do samego posągu, wydaje mi się (choć to tylko dywagacje) że Egipcjanie wymienili głowę na taką w swoich klimatach i coś nie im wyszło w proporcjach – co widać. – ciekawi mnie wasze zdanie.

Chwilami skłaniam się ku refleksji że również te 3 piramidy obok są troszkę wcześniejsze niż sądzimy – a to choć z jednej przyczyny jeśli coś by zbudowali Egipcjanie to popisali by zapewne całe swoimi hieroglifami (jak wszystkie budowle Egipskie). A tu w piramidach zero napisów.
Ale z drugiej strony odkopano ostatnio w pobliżu piramid obozowiska robotników na ok. (20 000 sztuk) i tu już ich resztki organiczne można datować i się zgadza wszystko. No ale może oni nie budowali tych piramid. Oj entliczek pętliczek.
Ach jeszcze jedno skąd kurna złodzieje prehistoryczni wiedzieli , znali dokładny kierunek kucia szybu złodziejskiego. On jest praktycznie prosty, profesjonalny w kierunku sarkofagu. ???? czy się mylę nie byłem tam. Skoro wycieczki wchodzą szybem rabunkowym , to gdzie normalne wejście, może go nie było. ????

Ale chodzi o Sfinksa. On mnie zawsze intrygował.

Ach czy ktoś ma taki plan gwiazdozbioru Syriusza nałożonego na plan , mapę położenia piramid.
Więc tam trzy gwiazdki się pokrywają z piramidami , i jeszcze z czymś ale dwie skrajne gwiazdy wypadają gdzieś na pustyni – moim zdanie trzeba by tam poryć. Bo skoro ktoś odzwierciedlał mapę gwiazdozbioru Syriusza na ziemi i zbudował takie piramidy to na pewno zadbał o te skrajne gwiazdki.

Wiele pytań , ale niech będzie to wątek egipski

Pią 10 Cze, 2005 16:12

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

nie ma gwiazdozbioru Syriusza.
piramidy z Gziy stanowią gwiazdy pasa Oriona, a w miesjcu pozostałych gwiazd tego gwizdozbioru też są piramidy - tylko mniejsze i odległe o kilkdziesiąt km od Gizy.
ułożenie Nilu do Gizy ma się tak jak ułożenie Drogi Mlecznej do pasa Oriona.

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pią 10 Cze, 2005 16:22

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wiem wiem , nie jestem specem czytłąem troszkę znicza kiedyś i Discovery. Już chciałem poprawić. Orion, spoks

i chyba nie są we wszystkich gwaizadch , piramidy w dóch nic nie ma, znaczy nic nie widać,

Pią 10 Cze, 2005 16:40

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Skąd w tkankach mumi Egipskich ślady zawartości kokainy (oraz tytoniu) , roślina która rośnie tylko w Ameryce Południwej - kokaina (to jest już pewnik i nie mzona z tym faktem dyskutować)

Pią 10 Cze, 2005 16:53

Powrót do góry
163TDH
Aspirant

Aspirant




Posty: 176
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dla mnie jest oczywiste że w czasach panowania faraonów hadel kwitł pomiedzy kontynentami.

Do Sfinkasa powiem jeszcze że badania geofizyczne wskazują na puste przestrzenie w tylnej części i po lewej od głowy - niestety egipcjanie nie zezwolili japończykom na wykopaliska.

_________________
http://powrotlegendy.pl

Nie 12 Cze, 2005 17:15

Powrót do góry
Łuszczyk
Schütze

Schütze




Posty: 12
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem, źle postrzegamy "wędrówkę" kontynentów i czas pojawienia sie człowieka na Ziemi. Mnie uczono, że jeden kontynent - Pangea zaczął sie rozpadać w permie, człowiek pojawił się w czwartorzędzie. Jest więc pomiędzy tymi wydarzeniami 288 milionów lat różnicy. Pewnie ja się mylę, ale sądzą, że ludzie istnieli już za czasów istnienia oewgo "wielkiego kontynentu". Głupio to brzmi, ale byc może sfinks, jak i piramidy w Gizie pochodza z tego okresu? Pisząc to, mam wrażenie że wyjdę na kretyna, ale cóż - forum służy do dyskusji... Laughing

Pią 17 Lut, 2006 12:33

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie Ty jeden masz wrażenie że w naszej przeszłości jest bałagan i że nie zgadzają się daty....
_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pią 17 Lut, 2006 14:38

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja ze swojej strony proponuje pozostać przy ogólnie przyjętych datach, dopuki ktoś ich zdecydowanie nie obali odpowiednimi dowodami.
12000 lat - jak dla mnie to malo prawdopodobne, choć muszę stwierdzić że jest wiele intrygujących rzeczy w tym temacie.

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Pią 17 Lut, 2006 20:38

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Niby racja, ale kto ma to obalać skoro podważy to całą dotychczasową historię ludzkośći? Ile karier akademickich legnie w gruzach?
_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pią 17 Lut, 2006 22:49

Powrót do góry
Łuszczyk
Schütze

Schütze




Posty: 12
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Niestety to już jest tak głęboko wpisane w nasze dzieje, że nawet, jeżeli ktos wysnuje hipotezę obalającą dotychczasowe twierdzenia, jest mało prawdobodobne, by ludzie w to uwieżyli

Sob 18 Lut, 2006 10:26

Powrót do góry
harpoon
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki





Posty: 999
Pochwał: 5
Skąd: Poznań
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Parę słów o Sfinksie...

Wg. pewnych teorii Sfinks miał wyobrażać lwa, który w dniu równonocy oglądał wschód słońca na tle swojego niebiańskiego odpowiednika (gwiazdozbioru) w Erze Lwa. W Egipcie Era Lwa przypadała na lata 14138-11690 pne, a wcześniej na 40058-37610 pne (według naszego, babilońskiego, podziału nieba odpowiednio: 11690-8810 pne i 37610-34730 pne).
W 1993r Robert Bouval zauważył zbieżność układu trzech piramid z układem gwiazd w "pasie" Oriona. Późniejsze badania potwierdziły jego spostrzeżenie. Układ piramid jest odbiciem "pasa" Oriona na Ziemi. Co więcej, Droga Mleczna jest odwzorowana na Ziemi przez bieg Nilu.
Teraz zacytuję Grahama Hancock'a:

[...] Prace te [...] wykazały, iż zespół trzech piramid jest niewiarygodnie dokładną ziemską mapą "pasa" Oriona, która dokładnie ilustruje kąty pomiędzy nimi i daje pewne wyobrażenie o rozmiarach gwiazd. Co więcej, mapa rozpościera się dalej na północ i południe, aby objąć kilka budowli na płaskowyżu obok Gizy [...] (ale Hancock nie wskazuje o jakie budowle chodzi mu dokładnie).

Największą niespodzianką były jednak obliczenia astronomiczne Roberta Bouval'a. Przyjął, że wzorcem był gwiazdozbiór Oriona w najniższym położeniu nad horyzontem, a w tym przypadku miejsce takie Orion zajmował 10450 lat pne. Przyjął też, że piramidy mogły powstać nie później niż przed tym rokiem.
Na temat geologicznej teorii kolejnego uczonego - John'a Anthony'ego Westa, nie wiem za dużo, ale może się doedukuję i coś skrobnę w razie potrzeby.

_________________
"przeszkody są po to, aby je eliminować - problem w tym, że przeszkoda może wyeliminować ciebie"

Sob 18 Lut, 2006 18:49

Powrót do góry
Łuszczyk
Schütze

Schütze




Posty: 12
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Strasznie cicho się zrobiło. Tematem jest problematyka Egiptu, więc może skieruję rozmowę na osobę faraona.
Władza w Egipcie była dziedziczna, panowała monarchia absolutna, faraon był władcą despotycznym,a lud traktował go jak boga. Niezależność włądcy zaczęła się "psuć" dopiero wtedy, gdy kapłani doszli do władzy. Wywierali oni nacisk, grożąc jakąs klęską zesłąną przez ich boga. Faraon był w wielu przypadkach najzwyczajniej w świecie szantażowany.
A jakby przelać tą zależność na czasy obecne? Polska. Władzą jest prezydent, rząd i sejm. Czy kościół również w dzisiejszych czasach nie wywiera wpływu na władzę? A szanowna postać Ojca Dyrektora? Moim zdaniem obojętne jest, w co ludzie wierzą, a kapłani i tak dobiorą się do władzy.

Sro 22 Lut, 2006 9:34

Powrót do góry
163TDH
Aspirant

Aspirant




Posty: 176
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Części przyrządu do rozniecania ognia sprzed 8000 lat odkryto w Chinach

Chińscy archeolodzy odkryli we wschodnich Chinach przedmioty sprzed 8000 lat z kości i drewna o dziwnym kształcie. Po ich zbadaniu okazało się, że mogły stanowić części przyrządu do rozniecania ognia - donosi serwis internetowy Xinhuanet.
Odkrycia dokonano na stanowisku Kuahuqiao w Xiaoshan w prowincji Zhejiang. Profesor Liu Zhiqing z Uniwersytetu Zhejiang powiedział, że naukowcy, zaintrygowani kształtem odnalezionych przedmiotów, poddali je badaniom, aby ustalić sposób ich użytkowania.

W wyniku badań przeprowadzonych w muzeum Xiaoshan naukowcy ustalili, że znalezisko to części - uchwyt, korpus i ruchome ostrze - przyrządu do rozniecania ognia.

_________________
http://powrotlegendy.pl

Nie 26 Lut, 2006 23:30

Powrót do góry
John_Brown
Porucznik

Porucznik





Posty: 616
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oglądałem kiedyś na Discovery program o sfinksie i wlasciwie to mam podobne zdanie do archeologow dzialajacych teraz Laughing Ale nie wierze w zadne nadprzyrodzone moce piramid, ani sfinksa. Co do nosa to odlupal go pewnie jeden z arabskich mistykow. Ludzie przeciez modlili sie do sfinksa, a on uznal to za herezje i chcial im udowodnic ze sfinks to nie żaden "pan strachu" jak go nazywali.

Czas jest wyzwaniem dla wszystkiego, ale piramidy są wyzwaniem dla czasu.

_________________
"Kwintyliuszu Warusie, oddaj mi moje legiony!"

Pon 27 Lut, 2006 17:35

Powrót do góry
Achim
Schütze

Schütze





Posty: 18
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

http://www.projekt-cheops.com/start/ratunek.html dość ciekawe 8)

Sob 11 Mar, 2006 0:24

Powrót do góry
archiwista
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 106
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

http://www.moon-and-deluge.com/index.htm moze troche nie na temat ale dosc intrygujace Wink Czołg2
_________________
status: banned

Sob 11 Mar, 2006 10:47

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tja, Księżyc przyleciał, prawdopodobnie był staelitą planety X która zrobiła bum i został pas asteroidów - stara teoria i nawet sporo za nią przemawia.
_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sob 11 Mar, 2006 15:02

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

i kolejna "zagadka" - "klątwa faraona", która działa nawet po kilkukrotnym pobycie Uśmiech


Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Pon 14 Sie, 2006 9:47

Powrót do góry
aceton
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 386
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IjonTihy napisał:
Nie Ty jeden masz wrażenie że w naszej przeszłości jest bałagan i że nie zgadzają się daty....


O jakie daty Koledze chodzi?? Bezwzględne?

Nie 02 Gru, 2007 18:58

Powrót do góry
aceton
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 386
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

szponiasty napisał:
Skąd w tkankach mumi Egipskich ślady zawartości kokainy (oraz tytoniu) , roślina która rośnie tylko w Ameryce Południwej - kokaina (to jest już pewnik i nie mzona z tym faktem dyskutować)


Archeologzy palili również tytoń, podczas eksplorowania grobowców, czy innych obiektów. Tym samym tytoń obecny jest współcześnie w zabytkach m.in. egipskich

Nie 02 Gru, 2007 19:11

Powrót do góry
aceton
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 386
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IjonTihy napisał:
Niby racja, ale kto ma to obalać skoro podważy to całą dotychczasową historię ludzkośći? Ile karier akademickich legnie w gruzach?

ChChronologia Egiptu, jest bardzo skomplikowana kwestią, opiera się zarówno na materiale archeologicznych, który weryfikowany jest również przez źródła (uogólniając epigraficzne). Istotne są również metody datowania poszczególnych wydarzeń, w historii Egipt. Co nie okazuje się w cale kwestią jasną. Acz proszę mi wierzyć, naukowcy to nie banda snobów, przynajmniej którzy boją się o swoje tytuły, jeśli ktoś już ma prof. to raczej będzie go miał. Co do Chronologii Egiptu, to polecam podrozdział w pracy N. Grimal, Dzieje starożytnego Egiptu, 2004.
Oto nota o Autorze: Nicolas Grimal, jeden z najwybitniejszych francuskich archeologów zajmujących się Egiptem, przez pewien czas dyrektor Francuskiego Instytutu Archeologii Wschodu w Kairze, podjął się niezwykle trudnego zadania: stworzył nowoczesną syntezę dziejów starożytnego Egiptu. Na pierwszy plan wysuwają się tu dane archeologiczne, jednak Grimal omawia także teksty źródłowe, zamieszcza zestawienia chronologiczne, ryciny, mapy, plany, szkice. Książka jest bogato ilustrowana zdjęciami zabytków architektury i sztuki. Ta wyjątkowo cenna pozycje jest zarazem fachowym podręcznikiem historii Egiptu i lekturą godną polecenia wszystkim miłośnikom starożytnych cywilizacji, autor pisze bowiem w sposób przejrzysty i z osobistym zaangażowaniem.

Ps. Na temat chronologii, [proszę mi wierzyć napisano bardzo, bardzo dużo!!!

Nie 02 Gru, 2007 19:27

Powrót do góry
Red Dragon
Warrant Officer Class One

Warrant Officer Class One





Posty: 195
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

re

A propos' znalezisk sprzed tysiącleci, to ze 3 lata temu odnaleziono w Czechach buty określone metodą c-14 na 26 tysięcy lat. Wiem że para kapci robi mniejsze wrażnenie niż Sfinks xD W każdym razie, we wszystkich rozważaniach o tym co może kryć się na pustyni, należy wziąć pod uwagę, że kiedyś Sahara tętniła życiem, najprawdopodobniej rosła tam dżungla i takie tam. I tutaj teoria i wielkim sruuu z kosmosu pasuje idealnie; coś prz*****liło w Saharę, zniszczyło tamtejszą ewentualną cywilizację, której eastern frontiers był właśnie dzisiejszy Egipt. Wystarczyłaby asteroida o średnicy ok. 1,5-2 km żeby całkowicie stormentować tak ogromny obszar. dla porównania podam, że maleństwo które spadło na Syberii na początku XX wieku, miało 100 m średnicy i zrównało z ziemią 100 km kwadratowych tajgi. I od razu macie potencjalne wyjaśnienie zagadki potopu i atlantydy, taka tajemnica 3 w 1. BTW, co do kontaktów pomiędzy egiptem a ameryką pd, to niejaki Heyerdahl, Thor, przepłynął atlantyk na tratwie z trzciny. Wnioski nasuwają się same. Wydaje też mi się że intensywnośc kontaktów handlowych Ameryki Pd z Afryką można zbadać poprzez przebadanie mumii egipcjan z niższych klas społecznych; jeśli koka była tylko w mumii faraona, to znaczyłoby, że te kontakty był bardzo ograniczone, jeśli znalazła by się np u wezyrów, albo nomarchów, to jest szansa, że ta wymiana była całkiem regularna. Pytanie: co Egipcjanie mogli wymieniać w zamian za kokainę i tytoń?
_________________
Mówię gromkie "PRECZ" zakompleksionym i niedowartościowanym moderatorom kasującym według swojego zakompleksionego uznania tematy.
A ta czerwona kreska po lewej oznacza, że jeden z nich ma najwyraźniej jakiś poważny problem... ;-P

Nie 02 Gru, 2007 20:12

Powrót do góry
aceton
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 386
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: re

Red Dragon napisał:
A propos' znalezisk sprzed tysiącleci, to ze 3 lata temu odnaleziono w Czechach buty określone metodą c-14 na 26 tysięcy lat. Wiem że para kapci robi mniejsze wrażnenie niż Sfinks xD W każdym razie, we wszystkich rozważaniach o tym co może kryć się na pustyni, należy wziąć pod uwagę, że kiedyś Sahara tętniła życiem, najprawdopodobniej rosła tam dżungla i takie tam. I tutaj teoria i wielkim sruuu z kosmosu pasuje idealnie; coś prz*****liło w Saharę, zniszczyło tamtejszą ewentualną cywilizację, której eastern frontiers był właśnie dzisiejszy Egipt. Wystarczyłaby asteroida o średnicy ok. 1,5-2 km żeby całkowicie stormentować tak ogromny obszar. dla porównania podam, że maleństwo które spadło na Syberii na początku XX wieku, miało 100 m średnicy i zrównało z ziemią 100 km kwadratowych tajgi. I od razu macie potencjalne wyjaśnienie zagadki potopu i atlantydy, taka tajemnica 3 w 1. BTW, co do kontaktów pomiędzy egiptem a ameryką pd, to niejaki Heyerdahl, Thor, przepłynął atlantyk na tratwie z trzciny. Wnioski nasuwają się same. Wydaje też mi się że intensywnośc kontaktów handlowych Ameryki Pd z Afryką można zbadać poprzez przebadanie mumii egipcjan z niższych klas społecznych; jeśli koka była tylko w mumii faraona, to znaczyłoby, że te kontakty był bardzo ograniczone, jeśli znalazła by się np u wezyrów, albo nomarchów, to jest szansa, że ta wymiana była całkiem regularna. Pytanie: co Egipcjanie mogli wymieniać w zamian za kokainę i tytoń?





Witam. Badania DNA, dotyczące prestiżowych mumii, zgromadzonych z Muzeum Egipskim w Kairze, cały czas są przedmiotem opracowania. Dotychczas nie ukazały się w formie całościowej, to stan na 2006 r. Tym samym, wszelakie dociekania o ich wynikach można odnieść tylko do niektórych faraonów Nowego Państwa, jak choćby Totmesa III. Metoda izotopu węgla C14, również nie należy do najdokładniejszych metod datowania w archeologii. Obecnie mamy do dyspozycji wiele, metod datacji fizyko-chemicznych, bardziej precyzyjnych. Jeśli chodzi o kontakty handlowe Egiptu dynastycznego, należy sobie zadać pytanie o sens tych kontaktów. Na ten temat jest ogromna literatura przedmiotu!!!! Kwestia tytoniu, jest dziś bezdyskusyjna, stanowi ona wynik zanieczyszczenie próbek, które zostały poddane analizie fizyko-chemicznej, wiele lat później. Na temat narkotyków, proponuję lekturę, choćby: M. Nelson Myth and Magic , The Classical Journal, Vol. 95, No. 4 (Apr. - May, 2000), pp. 363-389
Dotychczas nie ma przesłanek astronomicznych by była mowa o jakimś asteroidzie w Egipcie.
Teoria potopu, i Atlantydy, i szykanie koherentnych materiałów jest uzasadnione raczej na płaszczyźnie źródeł pisanych, niż źródeł, choćby o charakterze geologicznym.

Nie 02 Gru, 2007 21:44

Powrót do góry
Red Dragon
Warrant Officer Class One

Warrant Officer Class One





Posty: 195
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

re

Ja mialem na mysli ze asteroid przywalil w Atlantyde, która byla na Saharze. Sorry jesli w poprzednim poscie bylem niedokladny.
_________________
Mówię gromkie "PRECZ" zakompleksionym i niedowartościowanym moderatorom kasującym według swojego zakompleksionego uznania tematy.
A ta czerwona kreska po lewej oznacza, że jeden z nich ma najwyraźniej jakiś poważny problem... ;-P

Nie 02 Gru, 2007 22:13

Powrót do góry
aceton
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 386
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: re

Red Dragon napisał:
Ja mialem na mysli ze asteroid przywalil w Atlantyde, która byla na Saharze. Sorry jesli w poprzednim poscie bylem niedokladny.



nie ma problemu. O asteroidzie, nie ma mowy!!!!. Atlantyda to wymysł Platona!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

Nie 02 Gru, 2007 22:44

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.