| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rozniczka
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 132
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szukam osób z Torunia do wspólnej inicjatywy

Szukam osób z Torunia, którzy lubią bunkry do wspólnej inicjatywy. Marzy mi się stworzenie pełnej dokumentacji fotograficznej toruńskich umocnień (włącznie ze wszystkimi schronami na międzypolach). Czy ktoś byłby chętny powłóczyć się ze mną, celem stworzenia mapy obiektów i opisania ich stanu na dzień dzisiejszy? Jeśli coś to piszcie na maila: [email protected] Czołg2
Oczywiście pozdrowionka serdeczne!
Chyba się nie gniewacie, że tak długo mnie nie było? Embarassed Wink

_________________
rozniczka

Pią 28 Kwi, 2006 22:30

Powrót do góry
DAruŚ
Kapral

Kapral





Posty: 42
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja lubię te klimaty. Fortyfikacje i t p. ale na to trzeba dużo czasu , nawet bardzo dużo, a ja jestem ograniczony weekendami.

Nie 30 Kwi, 2006 17:14

Powrót do góry
rozniczka
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 132
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja również pracuję... Niestety czasami w weekendy też. Zdaję sobie sprawę, że na to potrzeba dużo czasu. Czasami na znalezienie kilku bunkrów potrzebny jest cały dzień, ale inicjatywa jest zbożna, bo nikt tego do tej pory nie zrobił... A obiekty niszczeją. My bylibyśmy pierwsi. Chodzi mi o stworzenie mapki interaktywnej ze zdjęciami i dokładnym opisem stanu obiektów. Forty też można zaliczyć. Jeśli pogada się z kilkoma osobami, to może nawet uda się wejśc do tych zajmowanych przez wojsko. Szponiasty musiałby pomóc, jeśli by chciał oczywiście. Wiem, że to pracochłonne i dużo się trzeba nałazić, ale chyba warto. Rower przydatna rzecz na takich wypadach. Może jeszcze ktoś się zgłosi? Można byłoby potem to nawet w internecie opublikować. [/i]
_________________
rozniczka

Nie 30 Kwi, 2006 18:27

Powrót do góry
DAruŚ
Kapral

Kapral





Posty: 42
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No to moje pierwsze hobby rower Uśmiech Tak tak niszczeją i to strasznie . Powiedział bym ,że mnie ogranicza szkoła. Pomysł jest zaje*bardzo fajny. A tak swoją drogą to wie ktoś może ile jest budowli fortyfikacyjnych w Toruniu ?

Nie 30 Kwi, 2006 19:24

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Może jeszcze ktoś się zgłosi?

Za daleko, a szkoda Crying or Very sad
Cytat:
A tak swoją drogą to wie ktoś może ile jest budowli fortyfikacyjnych w Toruniu ?

Zerknij na stronę www rozniczki, jest tam ciekawa pięknie dopracowana mapa Bardzo szczęśliwy

Nie 30 Kwi, 2006 22:11

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cholercia! Twisted Evil
Że też Wawka tak daleko od Torunia Exclamation Neutral
Oj powłóczyłbym się z Tobą Różniczka po tych fortach! Wink Bardzo szczęśliwy Laughing
Ale może będzie mi dane znów zahaczyć o te okolice. Razz
Pozdrówka
wars98 Mr. Green

Nie 30 Kwi, 2006 23:00

Powrót do góry
rozniczka
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 132
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hihihi!
A coś słyszałam, że będziesz blisko!? No na takie wyprawy, to nie będziesz miał czasu, ale na kawę musisz mieć! Pamiętaj Panie Wars Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Mr. Green

_________________
rozniczka

Nie 30 Kwi, 2006 23:06

Powrót do góry
rozniczka
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 132
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Że też chętni muszą być ze stolicy! Wink Wink Wink
A z tubylców nikt się nie chce ruszyć. Ja wiem niektórym to tylko łopatka i pioch w głowie, nawet o 6 rano w styczniu przy mrozie -20. eeech

_________________
rozniczka

Nie 30 Kwi, 2006 23:08

Powrót do góry
DAruŚ
Kapral

Kapral





Posty: 42
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No, łopatka nie jest zła !!! A podaj może jakiś termin , datę ,albo coś. Bo ludzie może chętni muszą sobie urlop zarezerwować ,albo cuś Wink 8)

Pon 01 Maj, 2006 9:15

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ok spoks , pomogę - heheh

Pon 01 Maj, 2006 11:14

Powrót do góry
DAruŚ
Kapral

Kapral





Posty: 42
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja bym się chętnie zabrał, ale wybitnym fotografem nie jestem , informatykiem również więc w stworzeniu wirtualnej mapki nie pomogę Wink

Pon 01 Maj, 2006 15:08

Powrót do góry
rozniczka
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 132
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wiedziałam, że na Pana Prezesa można liczyć. A termin to w sumie wszystko jedno jaki. Można zacząć od maja, jak tylko przestanie padać.
_________________
rozniczka

Pon 01 Maj, 2006 20:45

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeśli ma to mieć usystematyzowany charakter - jeśli ma to być dokumentacja o charakterze metodycznym i ma służyć wszystkim , to jasne pomogę gdzie mogę.

Ale jesli mówicie o wszystkich to wow - roboty od diabła ostatnio znalazłem z 10 tobruków tam gdzie ich się nie spodziewałem. ech.

Pon 01 Maj, 2006 21:57

Powrót do góry
DAruŚ
Kapral

Kapral





Posty: 42
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jakoś nie jestem pewien czy uda wam się znaleźć wszystkie ... nie zapeszam i trzymam kciuki 8)

Wto 02 Maj, 2006 18:12

Powrót do góry
rozniczka
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 132
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szponku właśnie o takim czymś myślę. Kurde, te tobruki może sobie podarujemy, bo nie sposób wszystkich spisać. Myślałam, żeby zacząć od schronów międzypola, schronów rezerw, amunicyjnych. Forty zostawmy na koniec, bo o tym to już kupę tomów napisano, a o tych innych budkach jest mało. Szkoda, żeby takie obiekty odeszły w zapomnienie, skoro to nasza historia.
_________________
rozniczka

Sro 03 Maj, 2006 18:30

Powrót do góry
DAruŚ
Kapral

Kapral





Posty: 42
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak tak jechałem po Toruniu rowerkiem to dużo obiektów jest wykorzystywanych jako jakieś sklepy, bary czy knajpki Piwo magazyny, nawet garaże. Poniekąd to jest dobre bo zabytki nie niszczeją ,ale remonty pozbawiają uroku wnętrz. Przeważnie wywapnowane ściany na biało to ok , ale sklep ze śrubami przy Szosie Lubickiej w środku jakimiś panelami wyłożony... czy to jest dobre nie wiem ,ale obiekt ocaleje. A wszystkie te ukryte w lasach , parkach lub na innych zadupiach stają się noclegowniami dla żuli i bezdomnych. Niech nawet i sobie tam śpią rozumiem ich. Ale wandale co się naćpają i sprayem mażą to mnie wpieniają . Evil or Very Mad A na nich rady nie ma . Zdziwiony Exclamation

Sro 03 Maj, 2006 21:06

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.