Rozpoczął się plebiscyt na Wydarzenie Historyczne Roku 2010

Spośród trzydziestu propozycji zgłoszonych do miana Wydarzenia Historycznego Roku 2010 jury wybrało dziesięć. Wchodząc na stronę www.muzhp.pl lub www.historia.org.pl można oddać na nie swój głos. Każdy z uczestników plebiscytu może zagłosować tylko raz.Wśród wyłonionych wydarzeń znalazły się: otwarcie nowego Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, otwarcie krakowskich "Nowych Sukiennic" - Galerii Sztuki Polskiej XIX w., otwarcie Podziemi Rynku Głównego w Krakowie, wybór projektu Muzeum II Wojny Światowej na Helu, wystawa "Na znak świetnego zwycięstwa..." na Wawelu, otwarcie w dawnej krakowskiej fabryce Schindlera wystawy "Kraków – czas okupacji 1939-45", obchody 600. rocznicy bitwy pod Grunwaldem, VI Rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Ossowie, portal Mapa kultury i "Animowana Historia Polski" Platige Image na Expo 2010.Głosowanie potrwa do 31 marca. Jego wyniki podane zostaną na konferencji prasowej i ogłoszone na stronach: www.muzhp.pl i www.historia.org.pl. Współorganizatorem plebiscytu jest portal historyczny historia.org.pl. (PAP)akn/ hes/

Dyskusja na dany temat:


Aktualnie brak wiadomości dla tego tematu. Chcesz być pierwszy ? Napisz wiadomość >


Najświeższe wiadomości IOH News:

Wokół Koloseum w Rzymie powstanie bariera ochronna

Decyzję o budowie bariery ze względów bezpieczeństwa podjęła Maria Rosaria Barbera, główny inspektor dziedzictwa archeologicznego Rzymu.
2012-12-04 09:56:00

"Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim"

Premiera filmu "Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim" odbyła się w poniedziałek w stołecznym kinie Atlantic. W dokumencie Krupskiego wspominają przyjaciele, współpracownicy i bliscy. Zawiera on także fragmenty wspomnień samego bohatera, nagranych jeszcze przed jego tragiczną śmiercią w 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.
2012-12-03 21:23:51

Grupa ds. Trudnych chce pełnego wyjaśnienia obławy augustowskiej

W poniedziałek obradowała w Moskwie Polsko-Rosyjska Grupa ds. Trudnych, która poruszyła m.in. kwestię obławy augustowskiej - wciąż nie do końca wyjaśnionej zbrodni popełnionej w 1945 r. na Białostocczyźnie przez sowiecki kontrwywiad wojskowy SMIERSZ na 592 polskich żołnierzach i cywilach.
2012-12-03 18:45:39

Medale dla Polaków ratujących Żydów w rocznicę założenia "Żegoty"

Briefing poświęcony uroczystości i rocznicy powstania "Żegoty" zorganizował w poniedziałek pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, ostatni żyjący członek Rady Pomocy Żydom Władysław Bartoszewski.
2012-12-03 15:10:31

Podkarpackie: odkryto narzędzia sprzed kilku tysięcy lat

Jak poinformowała PAP kierująca badaniami Joanna Ligoda z Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, podczas prac archeologicznych prowadzonych na obszarze około 70 arów odkryto ponad 200 obiektów archeologicznych. Wiele z nich to różne jamy o szeroko rozumianym przeznaczeniu gospodarczym.
2012-12-03 13:42:17