Pokaz filmu TAJEMNICA WESTERPLATTE z dnia 2013-01-22 11:31

Szanowni Państwo,


Zapraszamy serdecznie na pokaz filmu TAJEMNICA WESTERPLATTE, którego  gościem specjalnym będzie reżyser filmu PAWEŁ CHOCHLEW. Pokaz odbędzie się w czwartek, 24 stycznia o godz. 10:00 w Multikinie Ursynów (Al. KEN 60). Dziękuję za potwierdzenie obecności.


Mieli wytrwać dwanaście godzin. Bronili Westerplatte przez siedem dni. Historia zmagań garstki żołnierzy walczących z przeważającymi siłami niemieckimi to jedno z najbardziej znanych wydarzeń  kampanii wrześniowej 1939 roku.


To film o dramacie walki, o wyborach człowieka w obliczu śmiertelnego zagrożenia, o odwiecznym sporze wizji racjonalnej, którą reprezentuje major Sucharski (Michał Żebrowski) z wizją romantyczną kapitana Dąbrowskiego (Robert Żołędziewski). Jeden nie chce skazywać swych żołnierzy na ostateczną zagładę, drugi pragnie walczyć do ostatniej kropli krwi.


„Tajemnica Westerplatte” to obraz wojny, w którym heroizm przeplata się z lękiem, a obok wielkości i poświęcenia jest także małość i słabość. Reżyser, unikając łatwych osądów, dotknął natury bohaterstwa i wojny, sugestywnie pokazał jej nie tylko militarne, ale i psychiczne konsekwencje.


Muzykę skomponował laureat Oscara Jan A.P. Kaczmarek, w głównych rolach wystąpili Michał Żebrowski i Robert Żołędziewski, a także m.in. Borys Szyc, Piotr Adamczyk, Andrzej Grabowski, Mirosław Baka, Kuba Wesołowski i Jan Englert. Projekty scenografii wyszły spod ręki zdobywcy Oscara - Allana Starskiego.


Czas:120 min


Scen. i Reż. Paweł Chochlew


Obsada: Michał Żebrowski, Robert Żołędziewski, Jan Englert, Piotr Adamczyk, Borys Szyc, Mirosław Baka, Andrzej Grabowski, Jakub Wesołowski, Bartosz Obuchowicz, Przemysław Cypryański i inni


 


 


 


 


„TAJEMNICA WESTERPLATTE”


w kinach od 15 lutegoInne aktualności Inne Oblicza Historii: