Znaleziska archeologiczne w północnym Wietnamie

Odkrycia dokonano podczas prac wykopaliskowych, prowadzonych na stanowisku w rejonie pagody Lang Dao, w prowincji Tuyen Quang.Zespół archeologów z Wietnamskiej Akademii Nauk Społecznych odkrył pozostałości kompleksu budowli z okresu panowania Dynastii Tran (1225-1400 r. n.e.), a także wiele artefaktów z czasów tej dynastii oraz z okresu panowania Dynastii Le (1428-1777 r.).Wśród znalezisk znajduje się duża liczba wyrobów ceramicznych, w tym płytki dachowe i ceramiczne zdobienia dachów.Wiele odkrytych dachówek ma kształt zbliżony do czubków butów oraz do liści, a wśród tradycyjnych ozdób dachowych znajdują się elementy w kształcie głów zwierząt oraz feniksów, wykonane z terakoty.Jak poinformował dr Tran Anh Dung, badacz z Wietnamskiej Akademii Nauk Społecznych, odkrycie unikalnego kompleksu XIII-wiecznych budowli umożliwi archeologom lepsze poznanie historii terenów dzisiejszej prowincji Tuyen Quang i północnego Wietnamu. (PAP)jot/ agt/
Dyskusja na dany temat:


Aktualnie brak wiadomości dla tego tematu. Chcesz być pierwszy ? Napisz wiadomość >


Najświeższe wiadomości IOH News:

Wokół Koloseum w Rzymie powstanie bariera ochronna

Decyzję o budowie bariery ze względów bezpieczeństwa podjęła Maria Rosaria Barbera, główny inspektor dziedzictwa archeologicznego Rzymu.
2012-12-04 09:56:00

"Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim"

Premiera filmu "Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim" odbyła się w poniedziałek w stołecznym kinie Atlantic. W dokumencie Krupskiego wspominają przyjaciele, współpracownicy i bliscy. Zawiera on także fragmenty wspomnień samego bohatera, nagranych jeszcze przed jego tragiczną śmiercią w 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.
2012-12-03 21:23:51

Grupa ds. Trudnych chce pełnego wyjaśnienia obławy augustowskiej

W poniedziałek obradowała w Moskwie Polsko-Rosyjska Grupa ds. Trudnych, która poruszyła m.in. kwestię obławy augustowskiej - wciąż nie do końca wyjaśnionej zbrodni popełnionej w 1945 r. na Białostocczyźnie przez sowiecki kontrwywiad wojskowy SMIERSZ na 592 polskich żołnierzach i cywilach.
2012-12-03 18:45:39

Medale dla Polaków ratujących Żydów w rocznicę założenia "Żegoty"

Briefing poświęcony uroczystości i rocznicy powstania "Żegoty" zorganizował w poniedziałek pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, ostatni żyjący członek Rady Pomocy Żydom Władysław Bartoszewski.
2012-12-03 15:10:31

Podkarpackie: odkryto narzędzia sprzed kilku tysięcy lat

Jak poinformowała PAP kierująca badaniami Joanna Ligoda z Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, podczas prac archeologicznych prowadzonych na obszarze około 70 arów odkryto ponad 200 obiektów archeologicznych. Wiele z nich to różne jamy o szeroko rozumianym przeznaczeniu gospodarczym.
2012-12-03 13:42:17