XII Zlot Pojazdów Militarnych rozpoczął się w Bielsku-Białej

Bielszczanie, którzy zgromadzili się głównie przed bielskim zamkiem książąt Sułkowskich, mogli zobaczyć między innymi czołg Stuart, wojskowe ciężarówki, willysy, gazy, uazy oraz jeep w barwach sił rozjemczych ONZ.Prezes bielskiej Fundacji Ochrony Zabytków Techniki Militarnej, która organizuje imprezę, powiedziała, że bierze w niej udział 400 uczestników z Polski, Czech, Słowacji, Ukrainy i Niemiec.„Z roku na rok rośnie liczba uczestników. To impreza bardzo +plastyczna+. Ludzie prezentują swoją pasję. Największą atrakcją jest to, że ciężki sprzęt można zobaczyć w ruchu, a nie jak w muzeum - jako element nieruchomej ekspozycji” – powiedział pomysłodawca imprezy Rafał Bier.W sobotę na bielskich Błoniach, gdzie jest baza operacji, prezentowane są wszystkie pojazdy. W niedzielę odbędzie się pokaz ciężkiego sprzętu. Uczestnicy zlotu wezmą udział w tank-crash, czyli miażdżeniu samochodów osobowych przez czołgi. Zaprezentowane zostaną także rekonstrukcje historyczne."Operacji Południe” zorganizowana została z myślą o miłośnikach techniki wojskowej. Jej celem jest prezentacja pojazdów wojennych i umundurowania załóg. (PAP)szf/ itm/
Dyskusja na dany temat:


Aktualnie brak wiadomości dla tego tematu. Chcesz być pierwszy ? Napisz wiadomość >


Najświeższe wiadomości IOH News:

Wokół Koloseum w Rzymie powstanie bariera ochronna

Decyzję o budowie bariery ze względów bezpieczeństwa podjęła Maria Rosaria Barbera, główny inspektor dziedzictwa archeologicznego Rzymu.
2012-12-04 09:56:00

"Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim"

Premiera filmu "Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim" odbyła się w poniedziałek w stołecznym kinie Atlantic. W dokumencie Krupskiego wspominają przyjaciele, współpracownicy i bliscy. Zawiera on także fragmenty wspomnień samego bohatera, nagranych jeszcze przed jego tragiczną śmiercią w 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.
2012-12-03 21:23:51

Grupa ds. Trudnych chce pełnego wyjaśnienia obławy augustowskiej

W poniedziałek obradowała w Moskwie Polsko-Rosyjska Grupa ds. Trudnych, która poruszyła m.in. kwestię obławy augustowskiej - wciąż nie do końca wyjaśnionej zbrodni popełnionej w 1945 r. na Białostocczyźnie przez sowiecki kontrwywiad wojskowy SMIERSZ na 592 polskich żołnierzach i cywilach.
2012-12-03 18:45:39

Medale dla Polaków ratujących Żydów w rocznicę założenia "Żegoty"

Briefing poświęcony uroczystości i rocznicy powstania "Żegoty" zorganizował w poniedziałek pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, ostatni żyjący członek Rady Pomocy Żydom Władysław Bartoszewski.
2012-12-03 15:10:31

Podkarpackie: odkryto narzędzia sprzed kilku tysięcy lat

Jak poinformowała PAP kierująca badaniami Joanna Ligoda z Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, podczas prac archeologicznych prowadzonych na obszarze około 70 arów odkryto ponad 200 obiektów archeologicznych. Wiele z nich to różne jamy o szeroko rozumianym przeznaczeniu gospodarczym.
2012-12-03 13:42:17