Warszawa: gra miejska "Odkryj to sam! Mniej znane oblicza Śródmieścia"

"W sobotę rozpoczynamy w Muzeum Niepodległości grę miejską, która będzie wędrówką po Śródmieściu, po jego znanych i mniej znanych zakątkach. Celem tej gry jest przybliżenie nieco ukrytych, a naprawdę ciekawych miejsc, zarówno dawnych, jak i współczesnych, znajdujących się w centrum Warszawy. Pragniemy pokazać, jaką radość może dawać poznawanie naszego miasta. Uczestnicy gry, indywidualnie lub w grupach, otrzymają mapkę z zaznaczonymi punktami, w których będą na nich czekały różne zadania" - opowiadał PAP Krzysztof Mordyński z Muzeum Niepodległości.Na szlaku gry znajdą się nietypowe zakątki na terenie Uniwersytetu Warszawskiego, wnętrza pałaców uniwersyteckich, a także "tyły" śródmiejskich budynków, gdzie znajdują się różne historyczne pamiątki i zapomniane szlaki spacerowe. "Zadania jakie czekają na uczestników gry będą wymagały troszeczkę kombinowania. Trzeba będzie rozwiązać krzyżówkę, rozwikłać zagadki opisujące budynki, postacie czy rzeźby. Będzie też rysowanie, ale po kropkach, celem odgadnięcia historycznych obiektów dawnej Warszawy. Będą zróżnicowane zadania, w których rozwiązywaniu mają szansę uczestniczyć całe rodziny" - podkreślił Mordyński.Start gry zaplanowano między 10 a 14 w siedzibie Muzeum Niepodległości. Rozdawane tam będą karty uczestnika gry i mapki, z którymi warszawiacy rozpoczną wędrówkę po uliczkach Śródmieścia. W kolejnych punktach na uczestników czekać będą dalsze wskazówki. "Ważne, by mieć ze sobą aparat fotograficzny lub komórkę robiącą zdjęcia oraz długopis albo ołówek. Ponieważ wędrowanie może okazać się męczące na trasie gry znajdą się dwa miejsca, gdzie będzie można odpocząć i pokrzepić czymś smacznym. Na graczy czekają rabaty, a także specjalnie przygotowane menu" - mówił przedstawiciel muzeum.Czas trwania gry organizatorzy oceniają na ok. dwie-trzy godziny. "Na jej zakończenie uczestnicy będą proszeni o oddanie karty gry do muzeum i przesłanie nam zdjęć mailem. Czas wykonywania zadań nie jest istotny, celem jest ich jak najlepsze rozwiązanie, za które przewidziano nagrody książkowe. Chcielibyśmy także, by gracze podzielili się z nami swoją oceną obejrzanych miejsc, co jest także nawiązaniem do naszej wystawy +Architektura Polski niepodległej+" - dodał Mordyński.Gra miejska jest organizowana przez Muzeum Niepodległości wspólnie z Muzeum Historii Polski i Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego. (PAP)akn/ ls/
Dyskusja na dany temat:


Aktualnie brak wiadomości dla tego tematu. Chcesz być pierwszy ? Napisz wiadomość >


Najświeższe wiadomości IOH News:

Wokół Koloseum w Rzymie powstanie bariera ochronna

Decyzję o budowie bariery ze względów bezpieczeństwa podjęła Maria Rosaria Barbera, główny inspektor dziedzictwa archeologicznego Rzymu.
2012-12-04 09:56:00

"Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim"

Premiera filmu "Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim" odbyła się w poniedziałek w stołecznym kinie Atlantic. W dokumencie Krupskiego wspominają przyjaciele, współpracownicy i bliscy. Zawiera on także fragmenty wspomnień samego bohatera, nagranych jeszcze przed jego tragiczną śmiercią w 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.
2012-12-03 21:23:51

Grupa ds. Trudnych chce pełnego wyjaśnienia obławy augustowskiej

W poniedziałek obradowała w Moskwie Polsko-Rosyjska Grupa ds. Trudnych, która poruszyła m.in. kwestię obławy augustowskiej - wciąż nie do końca wyjaśnionej zbrodni popełnionej w 1945 r. na Białostocczyźnie przez sowiecki kontrwywiad wojskowy SMIERSZ na 592 polskich żołnierzach i cywilach.
2012-12-03 18:45:39

Medale dla Polaków ratujących Żydów w rocznicę założenia "Żegoty"

Briefing poświęcony uroczystości i rocznicy powstania "Żegoty" zorganizował w poniedziałek pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, ostatni żyjący członek Rady Pomocy Żydom Władysław Bartoszewski.
2012-12-03 15:10:31

Podkarpackie: odkryto narzędzia sprzed kilku tysięcy lat

Jak poinformowała PAP kierująca badaniami Joanna Ligoda z Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, podczas prac archeologicznych prowadzonych na obszarze około 70 arów odkryto ponad 200 obiektów archeologicznych. Wiele z nich to różne jamy o szeroko rozumianym przeznaczeniu gospodarczym.
2012-12-03 13:42:17