1 sierpnia "Warszawiacy śpiewają (nie)ZAKAZANE PIOSENKI"

Koncert odbędzie się 1 sierpnia o 20.30 na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego.We wspólnym śpiewaniu piosenek mogą wziąć udział wszyscy ci, którzy w szczególny sposób chcieliby oddać hołd uczestnikom Powstania Warszawskiego. Wyjątkowymi gośćmi koncertu będą sami powstańcy aktywnie zaangażowani w śpiewanie. Teksty piosenek zostaną wyświetlone na telebimach. Ponadto każdy uczestnik koncertu otrzyma specjalny śpiewnik. W przerwach pomiędzy kolejnymi piosenkami uczestnicy obejrzą kilka fragmentów wywiadów przeprowadzonych z powstańcami, którzy opowiedzą o koncertach i piosenkach z Powstania Warszawskiego.W repertuarze nie zabraknie takich utworów, jak: "Warszawskie dzieci", "Sanitariuszka Małgorzatka" czy "Pieśń o Matce". W ubiegłym roku do wspólnego koncertowania przyłączyło się 14 tys. warszawiaków. Celem akcji jest integracja ludzi młodych z pokoleniem ludzi starszych oraz rdzennych warszawiaków z osobami, które w Warszawie mieszkają od niedawna, a mimo to interesują się jej historią. To także niepowtarzalna okazja do spotkania z powstańcami.Za aranżację muzyczną odpowiadają etnomuzykolog Weronika Grozdew-Kołacińska oraz dyrygent Andrzej Borzym, którzy wraz z Rafałem Grozdewem i kilkunastoosobowym zespołem wokalno-instrumentalnym, wspólnie - pod nazwą Orkiestra Warszawy - wykonają znane pieśni powstańcze.Podobne koncerty, pod hasłem "Śpiewamy (nie)ZAKAZANE PIOSENKI" odbędą się na Bemowie (29 lipca), w Mińsku Mazowieckim (29 lipca) i w Halinowie (5 sierpnia). (PAP)swat/ ls/
Dyskusja na dany temat:


Aktualnie brak wiadomości dla tego tematu. Chcesz być pierwszy ? Napisz wiadomość >


Najświeższe wiadomości IOH News:

Wokół Koloseum w Rzymie powstanie bariera ochronna

Decyzję o budowie bariery ze względów bezpieczeństwa podjęła Maria Rosaria Barbera, główny inspektor dziedzictwa archeologicznego Rzymu.
2012-12-04 09:56:00

"Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim"

Premiera filmu "Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim" odbyła się w poniedziałek w stołecznym kinie Atlantic. W dokumencie Krupskiego wspominają przyjaciele, współpracownicy i bliscy. Zawiera on także fragmenty wspomnień samego bohatera, nagranych jeszcze przed jego tragiczną śmiercią w 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.
2012-12-03 21:23:51

Grupa ds. Trudnych chce pełnego wyjaśnienia obławy augustowskiej

W poniedziałek obradowała w Moskwie Polsko-Rosyjska Grupa ds. Trudnych, która poruszyła m.in. kwestię obławy augustowskiej - wciąż nie do końca wyjaśnionej zbrodni popełnionej w 1945 r. na Białostocczyźnie przez sowiecki kontrwywiad wojskowy SMIERSZ na 592 polskich żołnierzach i cywilach.
2012-12-03 18:45:39

Medale dla Polaków ratujących Żydów w rocznicę założenia "Żegoty"

Briefing poświęcony uroczystości i rocznicy powstania "Żegoty" zorganizował w poniedziałek pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, ostatni żyjący członek Rady Pomocy Żydom Władysław Bartoszewski.
2012-12-03 15:10:31

Podkarpackie: odkryto narzędzia sprzed kilku tysięcy lat

Jak poinformowała PAP kierująca badaniami Joanna Ligoda z Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, podczas prac archeologicznych prowadzonych na obszarze około 70 arów odkryto ponad 200 obiektów archeologicznych. Wiele z nich to różne jamy o szeroko rozumianym przeznaczeniu gospodarczym.
2012-12-03 13:42:17