Marynarka Wojenna usunęła z Bałtyku dwie torpedy z okresu II wojny światowej

"Były to niemieckie torpedy ćwiczebne z okresu II wojny światowej, nieposiadające materiałów wybuchowych" - poinformował zastępca rzecznika prasowego dowódcy Marynarki Wojennej kmdr ppor. Piotr Adamczak.Pociski miały długość ok. 7 metrów. Każdy z nich ważył 1600 kilogramów. Oba obiekty zostaną zniszczone na poligonie lądowym.O niebezpiecznym znalezisku na dnie Zatoki Gdańskiej Marynarka Wojenna została poinformowana w ubiegłą środę przez Urząd Morski w Gdyni. (PAP)rop/ abr/
Dyskusja na dany temat:


 • wojtgda84 napisał:

  Kurza twarz.Ciekawa decyzja o zniszczeniu na poligonie obiektów zabytkowych(nie posiadających ładunków a co za tym idzie nie niebezpiecznych)......

 • wojtgda84 napisał:

  Kurza twarz.Ciekawa decyzja o zniszczeniu na poligonie obiektów zabytkowych(nie posiadających ładunków a co za tym idzie nie niebezpiecznych)......

 • Bati napisał:

  Niestety nawet najbardziej zabytkowe zabytki po pobycie przez długi okres w mało sprzyjających warunkach przestają być zabytkami, a w tym wypadku stają się trzema tonami złomu, który niekoniecznie trzeba od razu wysadzać, wystarczy zawieść do punktu skupu surowców wtórnych. Pozdrawiam

 • kingjggff napisał:

  DO tego iluzję/szanse na stworzenie Legionu Antybolszewickiego. Do tego można zakładać, że informacje wywiadowcze.

 • marek8888 napisał:

  Oj niegospodarne nasze ułany - zaraz na złom :)... a nie można było po prostu wyremontować? :P

 • wojtgda84 napisał:

  [quote:267a17e7bb="kingjggff"]DO tego iluzję/szanse na stworzenie Legionu Antybolszewickiego. Do tego można zakładać, że informacje wywiadowcze.[/quote:267a17e7bb] Do czego odnosi się ten post?

 • Bati napisał:

  [quote:769767dd4a="marek8888"]Oj niegospodarne nasze ułany - zaraz na złom :)... a nie można było po prostu wyremontować? :P[/quote:769767dd4a] e, tam na remont to chyba trochę za późno,gdyby były polskie można by z nich zrobić pomnik Marynarki Wojennej RP.Przynajmniej odzwierciedlałby stan obecny tej formacji. :(Najświeższe wiadomości IOH News:

Wokół Koloseum w Rzymie powstanie bariera ochronna

Decyzję o budowie bariery ze względów bezpieczeństwa podjęła Maria Rosaria Barbera, główny inspektor dziedzictwa archeologicznego Rzymu.
2012-12-04 09:56:00

"Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim"

Premiera filmu "Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim" odbyła się w poniedziałek w stołecznym kinie Atlantic. W dokumencie Krupskiego wspominają przyjaciele, współpracownicy i bliscy. Zawiera on także fragmenty wspomnień samego bohatera, nagranych jeszcze przed jego tragiczną śmiercią w 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.
2012-12-03 21:23:51

Grupa ds. Trudnych chce pełnego wyjaśnienia obławy augustowskiej

W poniedziałek obradowała w Moskwie Polsko-Rosyjska Grupa ds. Trudnych, która poruszyła m.in. kwestię obławy augustowskiej - wciąż nie do końca wyjaśnionej zbrodni popełnionej w 1945 r. na Białostocczyźnie przez sowiecki kontrwywiad wojskowy SMIERSZ na 592 polskich żołnierzach i cywilach.
2012-12-03 18:45:39

Medale dla Polaków ratujących Żydów w rocznicę założenia "Żegoty"

Briefing poświęcony uroczystości i rocznicy powstania "Żegoty" zorganizował w poniedziałek pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, ostatni żyjący członek Rady Pomocy Żydom Władysław Bartoszewski.
2012-12-03 15:10:31

Podkarpackie: odkryto narzędzia sprzed kilku tysięcy lat

Jak poinformowała PAP kierująca badaniami Joanna Ligoda z Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, podczas prac archeologicznych prowadzonych na obszarze około 70 arów odkryto ponad 200 obiektów archeologicznych. Wiele z nich to różne jamy o szeroko rozumianym przeznaczeniu gospodarczym.
2012-12-03 13:42:17