Konkurs IPN o Katyniu "Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy..."

Prace biorące udział w konkursie mają mieć formę jednej karty z albumu zawierającej informacje o konkretnej ofierze zbrodni katyńskiej. Projekt karty może zawierać m.in. biogram, opis, wiersz, tekst piosenki, zdjęcia czy rysunki. Technika jej wykonania jest dowolna, a maksymalny format karty to A3. Nie będą oceniane prace przygotowane w innych formach np. kilku kolejnych stron czy prezentacji multimedialnej. Ocenie podlegać będzie zawartość merytoryczna, projekt graficzny, estetyka strony, wykonanie oraz przydatność praktyczna pracy jako strony z albumu. Każda praca powinna zawierać tzw. metrykę z danymi autora.



Imię i nazwisko bohatera pracy konkursowej powinno znajdować się na tzw. Liście Katyńskiej zamieszczonej pod adresem internetowym: www.katyn-pamietam.pl/bohaterowie.html. Bohaterem pracy konkursowej nie może być osoba przedstawiona w pracy nagrodzonej w poprzedniej edycji konkursu - lista upamiętnionych już ofiar znajduje się na stronie www.ipn.gov.pl/katyn70.



W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie indywidualni bądź grupy, których liczebność nie może przekraczać trzech osób. Każdy uczestnik/grupa może do konkursu zgłosić nie więcej niż trzy prace. Pracę konkursową oraz jej wersję elektroniczną należy przesłać do 30 czerwca pod adresem: Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej, ul. Towarowa 28, 00-839 Warszawa, z dopiskiem "Konkurs".



Nagrodą dla laureatów konkursu jest wyjazd edukacyjny do miejsc związanych ze zbrodnią katyńską organizowany przez Stowarzyszenie PARAFIADA na jesieni 2011 r. Osobom niepełnoletnim w czasie wyjazdu musi towarzyszyć rodzic lub opiekun – organizatorzy nie zapewniają opieki. Koszty wyjazdu rodzica lub opiekuna ponosi fundator nagrody.



Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 1 sierpnia. Wyniki mają być opublikowane na stronach internetowych www.ipn.gov.pl/katyn71 oraz www.parafiada.pl/konkurs do 5 sierpnia. Laureaci konkursu zostaną także powiadomieni listownie. (PAP)



akn/ abe/




Dyskusja na dany temat:


Aktualnie brak wiadomości dla tego tematu. Chcesz być pierwszy ? Napisz wiadomość >


Najświeższe wiadomości IOH News:

Wokół Koloseum w Rzymie powstanie bariera ochronna

Decyzję o budowie bariery ze względów bezpieczeństwa podjęła Maria Rosaria Barbera, główny inspektor dziedzictwa archeologicznego Rzymu.
2012-12-04 09:56:00

"Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim"

Premiera filmu "Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim" odbyła się w poniedziałek w stołecznym kinie Atlantic. W dokumencie Krupskiego wspominają przyjaciele, współpracownicy i bliscy. Zawiera on także fragmenty wspomnień samego bohatera, nagranych jeszcze przed jego tragiczną śmiercią w 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.
2012-12-03 21:23:51

Grupa ds. Trudnych chce pełnego wyjaśnienia obławy augustowskiej

W poniedziałek obradowała w Moskwie Polsko-Rosyjska Grupa ds. Trudnych, która poruszyła m.in. kwestię obławy augustowskiej - wciąż nie do końca wyjaśnionej zbrodni popełnionej w 1945 r. na Białostocczyźnie przez sowiecki kontrwywiad wojskowy SMIERSZ na 592 polskich żołnierzach i cywilach.
2012-12-03 18:45:39

Medale dla Polaków ratujących Żydów w rocznicę założenia "Żegoty"

Briefing poświęcony uroczystości i rocznicy powstania "Żegoty" zorganizował w poniedziałek pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, ostatni żyjący członek Rady Pomocy Żydom Władysław Bartoszewski.
2012-12-03 15:10:31

Podkarpackie: odkryto narzędzia sprzed kilku tysięcy lat

Jak poinformowała PAP kierująca badaniami Joanna Ligoda z Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, podczas prac archeologicznych prowadzonych na obszarze około 70 arów odkryto ponad 200 obiektów archeologicznych. Wiele z nich to różne jamy o szeroko rozumianym przeznaczeniu gospodarczym.
2012-12-03 13:42:17